Jak dobrać zegarek do garderoby?

Zegarki są jednym z uniwersalnych dodatków, które pasują do każdej stylizacji – od formalnych i wieczorowych, po codzienne i casualowe. W zależności od okazji można wybrać męskie zegarki z dużą tarczą, które od razu rzucają się w oczy, jak i minimalistyczne i eleganckie modele.

  1. Zegarki na formalne okazje
  2. Zegarki do luźnych stylizacji
  3. Zegarki klasyczne czy nowoczesne?

Warto wiedzieć, jakimi kryteriami się kierować, gdyż jest to dość istotne w kontekście zachowania spójności stylizacji.

Zegarki na formalne okazje

Oficjalne stylizacje, które są standardem na spotkaniach biznesowych lub oficjalnych imprezach, charakteryzują się tym, że zalecane są raczej minimalistyczne wersje dodatków. Pięknie zaprojektowane zegarki mogą być odpowiednie, jednak wtedy, gdy same w sobie nie będą zanadto rzucać się w oczy. Powinny one być raczej dodatkiem do całej stylizacji, aniżeli jej głównym punktem. Jest to niezwykle ważne, gdyż taki element, jak nieodpowiednio dobrany zegarek może popsuć efekt wizualny nawet najlepiej dobranego garnituru.

Do garniturów najlepsze będą proste zegarki o nieskomplikowanym wzornictwie w stonowanych kolorach. Odcienie czerni, szarości i ewentualnie bieli są najbardziej uniwersalne. W przypadku mniej formalnych okazji, w których jednak można sobie pozwolić na kolorowe koszule, muchę, czy też nieco bardziej sportowe marynarki, można też wykorzystać ciekawsze modele zegarków. Zegarki męskie Citizen, czy też zegarki Pulsar są dostępne w przeróżnych modelach, w tym w obydwu opcjach wpisujących się w powyższe zalecenia. Szeroki wybór zegarków odpowiadających do formalnych i mniej formalnych okazji można znaleźć na https://www.watchshop.pl/. Ciekawa opcja to darmowa dostawa 24h, z której mogą skorzystać osoby nieposiadające w kolekcji zegarka odpowiedniego na formalną okazję.

Zegarki do luźnych stylizacji

Zegarki do stylizacji casualowych mogą być dobierane wedle mniej rygorystycznych zasad. Właściwie nie ma tu większych ograniczeń, choć warto dopasować zegarek do kolorystyki ubioru. Jeśli chodzi o wzornictwo, to zegarki sportowe będą akceptowalne i nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć zegarek nieco bardziej rzucający się w oczy.

Zegarki klasyczne czy nowoczesne?

Dobierając model do stylizacji formalnej, warto bazować na średniej wielkości zegarkach w minimalistycznych i stonowanych wzorach. W stylizacjach casualowych wręcz przeciwnie – można wykorzystać zegarki nowoczesne. Często mają one futurystyczne kształty i zajmują większą część nadgarstka, od razu rzucając się w oczy.

Informacja prawna