Aktywne wakacje dla singli – gdzie warto się wybrać?

Urlop jest zawsze najbardziej oczekiwanym momentem w całym roku, kiedy to wreszcie istnieje możliwość spożytkowania wolnego czasu w wartościowy sposób. Problem pojawia się jednak wtedy, kiedy w kręgu najbliższych znajomych nie ma osób zdecydowanych na wakacje, a życie singla dodatkowo nie ułatwia znalezienia kompana do wyjazdu. Co zrobić w takiej sytuacji? Oto najlepsze pomysły na aktywne wakacje!

Weekend dla singli? Postaw na city break!

Urlop nie musi wiązać się z perspektywą długiego wyjazdu, który w pełni spożytkuje wolny czas. Warto rozważyć opcję tak zwanych city breaków, czyli krótkich wyjazdów do zagranicznych miast. Okazuje się bowiem, że weekend w Berlinie, Budapeszcie lub Kopenhadze można spędzić w aktywny sposób! Wystarczy zaplanować kilka dni intensywnego zwiedzania, które pozwolą odczuć po całym dniu przyjemne zmęczenie. Pobyt w mieście nie musi bowiem wiązać się z leniwym czasem spędzonym w restauracjach lub na zakupach. Po większości europejskich miast można w łatwy i szybki sposób poruszać się rowerem, dzięki któremu zobaczenie na własne oczy wszystkich ciekawych miejsc będzie możliwe na przestrzeni jednego weekendu. Jest to również świetne rozwiązanie dla singli, bowiem miejsca takie są typową destynacją samotnych osób, które za granicą poszukują ucieczki od szarej codzienności. Tanie bilety lotnicze można kupić niemalże w każdej chwili – pozostaje jedynie zabrać ze sobą mały plecak i wyruszyć na poszukiwanie przygód!

Wyjazdy dla singli po 30-tce – co wybrać?

City breaki kojarzą się z reguły z wyjazdami dla nastolatków i osób dopiero wkraczających w dorosłość, dlatego ciekawą alternatywą dla trzydziestolatków mogą być wypady w góry. Zróżnicowanie krajobrazu naszego kraju daje niezwykłą możliwość pełnego korzystania z jego dobrodziejstw naturalnych. Tatry, Bieszczady czy Kotlina Kłodzka – każde z tych miejsc jest rewelacyjnym pomysłem na aktywny wypoczynek, gdzie całodniowe trekkingi i biegi górskie mogą realnie pozwolić odpocząć zszarganym nerwom. Wakacje dla singli nie muszą być przepełnione poznawaniem nowych osób i uczestniczeniem w hucznych imprezach klubowych – czasami warto postawić na kontakt z naturą, a góry stanowią do tego najlepsze warunki. Dużą zaletą lokalnej turystyki górskiej jest brak konieczności wcześniejszego planowania takiego wyjazdu. Pociągi do najbardziej atrakcyjnych miejsc kursują codziennie, przez co jedynym wymogiem staje się wówczas posiadanie wygodnej odzieży trekkingowej. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pełnymi garściami czerpać z piękna Karkonoszy lub Sudetów!

Najlepsze pomysły na solowe wycieczki dla dojrzałych osób

Podróżowanie „solo” jest fajne! Podczas nawet najkrótszego urlopu znikają wszelkie problemy dnia codziennego, a ich miejsce zajmuje cieszenie się życiem „tu i teraz”. Wycieczki dla singli po 50-tce mogą przybrać formę odwiedzenia znajomych w innym mieście, pobytu w czterogwiazdkowym hotelu lub plażowania nad morzem. Każdy z tych wyborów pozwala na modyfikację sposobu spędzania wolnego czasu tak, aby sam wypoczynek stał się w pełni aktywny! Spacery, pływanie oraz korzystanie z dobrodziejstw wód leczniczych będą ciekawym przełamaniem codziennej rutyny, gdzie ruch i wypoczynek na świeżym powietrzu będzie cały czas „przewijał się w tle”.

Pomysłów na aktywne wakacje jest więcej, niż można by przypuszczać! Spędzenie urlopu w ciekawy sposób można połączyć z podziwianiem pięknych widoków i to jedynie od indywidualnych preferencji zależy charakterystyka wybranej destynacji. Nadchodzący urlop nie musi wiązać się z przykrym uczuciem samotności, nawet jeśli do tej pory ścieżka singla była tą najbardziej pociągającą. Być może idealny okaże się pobyt w Jastarni lub Międzyzdrojach? A może zrealizowanie Korony Gór Polski uatrakcyjni nadchodzący urlop? Znając dostępne opcje, wystarczy wybrać tą, która wydaje się w danym momencie idealna. Każde rozwiązanie wypoczynku na świeżym powietrzu będzie wspaniałym doświadczeniem – jedynym warunkiem jest pozytywne nastawienie i chęć eksplorowana otaczającej przyrody!

Informacja prawna