Dlaczego warto korzystać z randkowania dla dorosłych?

Randki tylko dla seksu… czy warto? Na to pytanie próbuje sobie odpowiedzieć dużo ludzi. Nie dotyczy ono tylko singli, ale również ludzi w monogamicznych związkach. Co jest jednak tak zachęcającego i pociągającego w umawianiu się na sex randki?

W poszukiwaniu doznań: flirt to za mało

Ludzie od zawsze próbowali znaleźć miłość i nie wahali się wykorzystać do tego przeróżnych metod. Już w 1700 roku (zaledwie dekadę po powstaniu pierwszej gazety) w gazetach zaczęły pojawiać się pierwsze ogłoszenia matrymonialne. Oczywiście wtedy osoby, które wciąż były niezamężne po skończeniu 21 lat, były skazywane na staropanieństwo/starokawalerstwo i spotykały się z mniejszym lub większym ostracyzmem społecznym.

Prawdziwą rewolucją w szukaniu drugiej połówki okazało się stworzenie i powszechny dostęp do internetu. Pierwsze serwisy randkowe online służyły przede wszystkim do kojarzenia ludzi, którzy szukają materiału na długotrwały związek. Okazały się one w tym niezwykle skuteczne i wszyscy znamy ludzi, którzy poznali się na jednej z tego typu stron internetowych czy aplikacji.

Nie zawsze jest jednak tak, że ludzie rejestrujący się na witrynach randkowych szukają miłości, czy niewinnego flirtu.

Spójrzmy prawdzie w oczy: czasami ludzie chcą seksu bez zobowiązań i dlatego dołączają do serwisów randkowych. To naturalna część życia, którą internet uczynił łatwiejszym i bardziej dostępnym niż kiedykolwiek. W przeciwieństwie do baru czy klubu seks-pozytywne strony randkowe są zawsze otwarte i pełne aktywnych seksualnie singli. Te miejsca sprzyjające seksowi stają się coraz bardziej popularne wśród mężczyzn i kobiet, którzy chcą uprawiać seks wolny od emocjonalnego bagażu.

Zalety portali randkowych dla dorosłych

Coraz więcej dorosłych uprawia niezobowiązujący seks. Dzieje się tak, ponieważ kultura sex randek trwa, ma się dobrze i szybko rozprzestrzenia się na całym świecie. Kontakty seksualne bez zaangażowania uczuciowego stają się coraz bardziej akceptowalne społecznie i dlatego coraz więcej dorosłych na całym świecie uprawia swobodny seks bez żadnych zobowiązań.

Znajomości nastawione na czerpanie stricte cielesnej przyjemności są wszystkim tym, czym nie są długotrwałe związki: są ekscytujące, darmowe i wolne zobowiązań.

Jeśli jeszcze nie doświadczyłeś swojego pierwszego sex spotkania, wypróbuj portale randkowe dla dorosłych, np. Erodate.pl. Podczas gdy na Tinderze lub Badoo możesz natknąć się na dowolną liczbę osób, które szukają różnych poziomów zaangażowania emocjonalnego, na Erodate znajdziesz osoby, które chcą po prostu dobrego seksu.

To właśnie jedna z największych zalet tego typu portali randkowych: transparentność i cele potencjalnych spotkań ustalone już na wstępie. Wszyscy wiemy, czego dokładnie chcemy i nikt nie gra w żadną grę, która być może doprowadzi nas do łóżka za kilka miesięcy.

Wyjaśnienie własnych potrzeb i pragnień na starcie jest niezwykle ważne i znacznie ułatwia poznawanie potencjalnych partnerów seksualnych. Jeśli już w profilu napiszesz, czego dokładnie szukasz, znajdziesz tylko te partnerki, które pragną dokładnie tych samych rzeczy.

Brak emocjonalnego bagażu

Brak emocjonalności w relacjach nastawionych na sex randki sprawia, że nie musicie być kompatybilni w wielu cechach osobowości ani mieć wspólnych zainteresowań. Tak naprawdę nie musicie się nawet lubić, jeśli poszukujecie tylko cielesnego zaspokojenia. Oczywiście lepiej, kiedy się lubicie, ale nie jest to wymagane.

Kiedy ludzie chcą się spotykać i tylko pieprzyć, nie wymagają żadnego zaangażowania ani emocjonalnej inwestycji. Jeśli z jakiegoś powodu sex spotkanie się nie udaje, nie zainwestowałeś w tę osobę, więc rozczarowanie tym mija znacznie szybciej w porównaniu z rozpadem miłosnego związku pełnego emocji.

Niezobowiązujący seks, sex chat, czy ONS-y nie są już tematami tabu. Społeczeństwa i kultury celebrują seks i odrzucają stare piętno z nim związane. Istnieją witryny i aplikacje przeznaczone wyłącznie do sex randek. Dzięki temu więcej osób może bez wstydu realizować swoje pragnienia. Teraz ludzie mogą przeglądać darmowe strony internetowe takie jak Erodate.pl i spełniać wszelkie seksualne zachcianki, jakie przyjdą im do głowy.

Informacja prawna