Gdzie założyć instalację LPG w samochodzie?

LPG oznacza oszczędności nawet do 50% w porównaniu do benzyny. Dlatego coraz więcej przedsiębiorczych kierowców decyduje się na instalację gazową. Główne powody to korzyści ekonomiczne i szybki zwrot inwestycji. Poza tym istotne są aspekty ekologiczne, gdyż gaz emituje znacznie mniej toksycznych substancji. LPG ma wysoki stopień czystości i dużą liczbę oktanową. Kluczowe pytanie brzmi jednak – gdzie go założyć?

Instalacja LPG – gdzie warto ją założyć?

Jeśli chcesz zamontować LPG, najważniejszy jest wybór rzetelnych specjalistów. Ogromną rolę odgrywają ich doświadczenie, wiedza, umiejętności i staranność. Zanim jednak się zdecydujesz na konkretną placówkę, zwróć uwagę na opinie. Warsztat powinien się cieszyć renomą. Sprawdź w Internecie, który punkt zasługuje na uwagę, warto też spytać znajomych, czy znają specjalistów godnych polecenia.

Nie da się ukryć, że najlepsi fachowcy muszą dysponować dobrym sprzętem i komponentami. Nawet najprostsze układy na przykład II generacji mają kilka części, które należy rozmieścić zgodnie z zasadami. Bardziej zaawansowane, jak instalacje IV generacji, tworzą takie elementy jak wtryskiwacze gazowe, reduktor czy MAPsensor. Niedoświadczeni fachowcy nierzadko źle rozmieszczają komponenty – w tym zbyt blisko źródeł ciepła i układu elektrycznego.

Niestety, ale zdarza się również, że „profesjonaliści” rezygnują z niektórych elementów albo montują części, które nie są przeznaczone do określonego silnika. Miewają też tendencje do przystosowania złego reduktora – często do silników o mniejszej pojemności.

Założenie instalacji LPG musi więc być przeprowadzane przez doświadczony i renomowany warsztat. Co istotne, powinien też dysponować najlepszymi komponentami, które warto zweryfikować. Ważne jest, by miały poświadczenie stosownymi certyfikatami i były wytworzone w oparciu o międzynarodowe normy jakości.

Jak dobrać instalację LPG do swojego samochodu?

Bardzo często można sobie ułatwić wybór właściwej instalacji poprzez skorzystanie z konfiguratora. Taką opcję oferuje ZENIT Autogas, udostępniając przejrzysty i szczegółowy formularz do wypełnienia. Dzięki temu już w kilka minut dopasujesz instalację LPG do swojego auta – podając takie dane jak na przykład marka samochodu, rok produkcji czy pojemność silnika. Następnie specjaliści dopasowują instalację i komponenty, co jest gwarancją największej wydajności i sprawności.

Przy zakładaniu LPG kieruj się więc renomą warsztatu, jego sprzętem i komponentami. To one decydują o efektywności instalacji i przekładają się na codzienne użytkowanie pojazdu.

Informacja prawna