Materace w Opolu – jaki materac kupić dla pary?

Materace w Opolu

Materace w Opolu dają nam duże pole manewru. Pary mogą zdecydować się zarówno na jeden duży materac, jak i na dwa małe. Wybierając jeden wspólny materac, koniecznie powinniśmy sięgnąć po taki produkt, który nie będzie powodował dyskomfortu dla drugiej osoby. Na niektórych materacach osoba śpiąca obok może bowiem odczuwać każdy nasz ruch. Materac może również zapadać się pod partnerem, „ciągnąc” nas w jego stronę. Jaki zatem duży materac wybrać? Kupując dwa osobne materace, nie mamy tego dylematu.

Materace piankowe Opole

Materac musi być dopasowany do potrzeb obojga partnerów. Materace niezwykle dobrej jakości produkuje znana i renomowana firma Hilding. Do produkcji materacy piankowych wykorzystywane są najwyższej jakości komponenty tj. termoelastyczna pianka Visco i wysokoelastyczna pianka FloFom. Materace kieszeniowe zbudowane są z kolei z licznych sprężynek o niewielkiej średnicy. Sprężynki te umieszczone są w osobnych kieszonkach. Materac jest dostosowywany do indywidualnych potrzeb użytkownika poprzez dodatki w postaci pianek termoelastycznych oraz pianek wysokoelastycznych. Są to wypełnienia, które mają na celu poprawić jakość snu. Decyzja, jaki materac kupić, powinna zależeć m.in. od naszych preferencji.

Jeśli uwielbiamy zasypiać otuleni miękką pianką termoelastyczną, trafionym zakupem będzie dla nas materac Visco 200×200 tj. Hilding Rumba lub Hilding SalsaZewnętrzna termoelastyczna warstwa pianki Visco dopasowuje się idealnie do naszego ciała. Materace z pianką wysokoelastyczną są bardziej sprężyste. Są one wyprofilowane w siedem stref twardości, co gwarantuje idealne rozłożenie ciała na powierzchni materaca. Materace tego typu są więc również niezwykle wygodne. Kupując materac piankowy, musimy być świadomi, że dostosowuje się on nie tylko do naszych kształtów, ale także do regulowanych stelaży, które wspierają właściwości materacy.

materace piankowe Opole

Materace kieszeniowe Opole

Kolejna opcja to materace kieszeniowe. Są one sprężyste i w miarę twarde. Materace tj. Hilding Tango i Hilding Zorba świetnie nadają się dla par z dużą różnicą wagi. Dzięki licznym sprężynkom zamieszczonym w osobnych kieszeniach materac ugina się tylko w miejscach nacisku. Nasz partner może więc spać komfortowo. Nie ma ryzyka, że zapadnięty materac będzie „ciągnął” go w naszą stronę.

Nie każdy jednak lubi spać na materacach kieszeniowych. Jeśli nasz partner bardziej skłania się w kierunku materaca piankowego z termoelastyczną pianką, a my koniecznie chcemy spać na materacu kieszeniowym lub materacu z pianką wysokoelastyczną, należy zdecydować się na dwa osobne materace.

Materace dla par zaczynają się już od rozmiarów 140×200. Materac w tym rozmiarze jest przeznaczony dla par, gdzie oboje partnerów jest szczupłych. Jeśli przynajmniej jedna osoba jest dobrze zbudowana, warto sięgnąć po większy materac. Największe materace oferowane przez sklepy z materacami to materace 200×200.

Ciekawym rozwiązaniem są materace hybrydowe tj. Hilding Electro i Hilding Dance, które łączą w sobie zalety materacy piankowych oraz materacy sprężynowych. Kupując materac dla pary w Opolu, powinniśmy uwzględnić upodobania oraz potrzeby obojga osób, które będą spały na materacu. Jeśli są one całkowicie rozbieżne, należy wybrać dwa osobne materace. Komfort snu jest bowiem niezwykle ważny dla naszego samopoczucia oraz dla naszego zdrowia.


Informacja prawna