Czy warto kupić samochody używane BMW x4?

BMW x4 to odpowiedź niemieckiego producenta na stale rosnącą popularność segmentu crossoverów. Model ten czerpie bardzo dużo z nieco mniejszego BMW x3, które jest od kilku lat hitem sprzedażowym tej marki. Przód oraz wnętrze obu tych modeli są niemalże identyczne, natomiast spora różnica zauważalna jest z tyłu. To właśnie ten element zdradza sportowe zacięcie samochodu ponieważ tylna część nadwozia została ukształtowana na wzór coupe. Ta cecha charakterystyczna sprawia, że BMW x4 jest nieco mniejszym odpowiednikiem bardzo popularnego modelu x6.

Wady i zalety używanego BMW x4

BMW x4 to model, przy którego tworzeniu niemiecki producent nieco „zaszalał” pod względem designu. Charakterystyczna linia boczna nadwozia przypominająca nadwozia sportowych coupe, mimo wszystko bardzo masywna i umieszczona na wysoki prześwicie, co jest charakterystyczne dla crossoverów, znakomicie wyróżnia się na drodze. Model ten w porównaniu do popularnego x6 dużo lepiej radzi sobie w mieście i na ciasnych parkingach.

Do głównych zalet wymienianych przed dziennikarzy oraz posiadaczy BMW x4 można zaliczyć przede wszystkim silniki. Szeroka gama jednostek napędowych pozwala na wybranie odpowiedniego samochodu dla swoich potrzeb. Niezależnie od tego, czy lubimy mocne silniki benzynowe, czy jesteśmy zwolennikami silników wysokoprężnych, tutaj z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Do zalet można śmiało zaliczyć także zawieszenie wraz z układem przeniesienia napędu. To pierwsze pozwala doskonale radzić sobie ze znaczną masą samochodu oraz zależnie od naszych upodobań, może dostarczyć zarówno sportowych doznań z jazdy, jak i zagwarantować nam genialny komfort. Jeśli chodzi o przeniesienie napędu, to tutaj warto wspomnieć o wersjach ze znakomitym xDrive oraz nowoczesnych skrzyniach biegów.

Do wad tego modelu trzeba zaliczyć niestety układ hamulcowy, który swoją wydajnością niestety odbiega często od oczekiwań kierowców, szczególnie tych lubiących sportowe wrażenia z jazdy.

Wybranie używanego BMW x4 pozwala nam na zaoszczędzenie znacznych środków finansowych. Auta te są bardzo niezawodne, co z pewnością znacznie ułatwia wybór odpowiedniego egzemplarza na rynku wtórnym.

Dlaczego warto kupić używane BMW x4?

Model BMW o oznaczeniu x4 to świetny samochód zarówno do pokonywania miejskich przestrzeni, jak i dłuższych wakacyjnych tras. Jego gabaryty sprawiają, że łatwość manewrowania jest doceniana przez wielu kierowców. Do tego obraz całości tego świetnego samochodu dopełniany jest przez atrakcyjny design pozwalający znacznie wyróżnić się na drodze. BMW x4 to idealny samochód dla tych, którzy nie potrzebują ogromnych przestrzeni we wnętrzu, lubią samochody typu crossover oraz cenią nowoczesny i nietypowy dla tego segmentu design.

Informacja prawna