5 powodów, dla których warto odwiedzić Czeskie Karkonosze

Kto jeszcze nie był u naszych północnych sąsiadów, koniecznie musi nadrobić zaległości, albowiem jest to kraina pełna pięknych widoków, doskonałego jedzenia i przyjaznych ludzi. Dla niezdecydowanych oraz tych, którzy planują już swoją podróż przygotowaliśmy listę rzeczy. Koniecznie musicie je zobaczyć i spróbować będąc na miejscu.

Doskonałe jedzenie

Słynne, chyba na całym świecie Czeskie knedliczki podbiją swoim smakiem Wasze serca. Smakują doskonale ze swojskim gulaszem mięsnym i dodatkiem z kapusty duszonej. Knedle dostaniecie praktycznie w każdym miejscu w czechach, ale w górach podczas zimy będą smakować najbardziej – rozgrzeją zmarznięte ciało i nasycą po całodniowej jeździe na nartach lub snowboardzie. Na deser natomiast proponujemy lody z ciepłym jabłecznikiem – kto nie jadł do tej pory, niech żałuje, a będąc na miejscu koniecznie niech zakończy posiłek tym właśnie przysmakiem.

Świetne stoki

Nasi sąsiedzi w swojej górskiej ofercie posiadają doskonale przygotowane stoki narciarskie, które zachwycą nawet najbardziej wybrednego narciarza oraz snowboardzistę. Jeżdżenie po codziennie ratrakowanych oraz dodatkowo dośnieżanych stokach to sama przyjemność. Trasy zjazdowe są zróżnicowane poziomami trudności. Zarówno amator, jak i zaawansowany pasjonat znajdzie miejsce dla siebie. Będąc na stoku koniecznie zajedź do “pit stopu” w postaci górskiej chatki, położonej tuż przy trasach zjazdowych i napij się ciepłej czekolady lub czegoś mocniejszego. A jeżeli będziecie chcieli zaspokoić swój głód, w ofercie znajdziecie smakowite jedzenie.

Wspaniałe widoki

Kto już był ten wie, że Karkonosze potrafią zachwycić widokami. W szczególności warto odwiedzić spacer w chmurach. Czechy z perspektywy wysokiej wieży widokowej są naprawdę niesamowite – a w szczególności zimą, kiedy wszystko jest pokryte białym lekkim puchem. Jeśli będziecie mieli odrobinę szczęścia i dopisze słoneczna pogoda, podziwiajcie panoramę gór w pełnej krasie.

Dodatkowe atuty

Czechy są bliżej niż może to się wydawać – od Wrocławia to zaledwie 2 godziny jazdy samochodem, a można poczuć się jak w najwyższych alpejskich partiach gór. Dlatego też dojazd na miejsce, nie będzie ekstremalnie kosztowny ani czasochłonny. Można nawet zrobić rodzinną jednodniową wycieczkę na wieżę widokową i wrócić wieczorem do domu. Kosztowo tygodniowy wyjazd wyniesie podobnie, co pobyt w Polskiej części Karkonoszy. Dlatego też, warto od czasu do czasu zmienić kierunek ferii zimowych do naszych Czeskich sąsiadów.

O czym należy pamiętać

Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie, aby w razie nieszczęśliwego wypadku móc pokryć wszystkie koszty leczenia na miejscu – zwłaszcza zimą. Pamiętaj również, aby wykupić w kantorze walutę. Lepiej to zrobić w dużym mieście, ponieważ przy granicy kantory mają trochę gorszy kurs wymiany złotówek na korony. Oczywiście restauracje, hotele i inne miejsca respektują karty płatnicze. Warto jednak mieć przy sobie pewną sumę gotówki do płacenia w mniejszych lokalach.

Informacja prawna