Dlaczego warto zakupić licznik rowerowy?

Kochasz jazdę rowerem? W takim razie niezależnie, czy jesteś amatorem dwóch kółek, czy też zawodowo uprawiasz kolarstwo, świetnym gadżetem dla Ciebie będzie licznik, który pozwoli Ci na kontrolowanie swoich osiągów na rowerze. Już teraz przekonaj się, dlaczego opłaca Ci się zakupić licznik rowerowy i na jaki funkcje szczególnie warto zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupu.

Zalety liczników rowerowych

Szczególnie kolarstwo górskie wymaga dobrej znajomości swojego położenia. Dlatego też licznik rowerowy Garmin może być dobrym wyborem, dzięki któremu cały czas będziesz mógł lub mogła kontrolować swoją lokalizację. Często tego typu gadżety pozwalają również na wcześniejsze ułożenie trasy, aby obsługa nawigacyjna podawała w trakcie jazdy komunikaty, kiedy należy skręcić i gdzie jechać, aby trafić do celu. Dzięki temu możesz sprawić, że jazda na rowerze stanie się bezpieczniejsza.

Do tego ważną zaletą liczników rowerowych jest oczywiście możliwość kontrolowania swoich osiągów, głównie w postaci dystansu i czasu, jaki był potrzebny, by go pokonać.

Dzięki takiemu licznikowi możliwe stanie się ciągłe poprawie własnych osiągnięć i stawanie się coraz lepszym sportowcem, co ma szczególne znaczenie dla profesjonalistów.

Jakie funkcje powinien posiadać licznik rowerowy?

Wśród najważniejszych funkcji, na jakie warto zwrócić uwagę podczas kupowania dobrego licznika rowerowego, są:

  • nawigacja – ciekawą funkcjonalnością jest wgrana kolorowa lub czarno-biała mapa, która pozwala na wyznaczanie trasy,
  • funkcja wykrywania wypadków,
  • łączność z osobami, które zostały w domu,
  • kontrolowanie wysiłku podczas jazdy górskiej lub miejskiej,
  • funkcja pomiaru dynamiki MTB, dzięki której możliwe jest zliczanie skoków, czasu spędzonego w powietrzu oraz ich dystansu, co będzie bardzo przydatne w przypadku kolarstwa górskiego,
  • połączenie licznika z aplikacjami w telefonie.

Najlepszym wyborem będzie licznik rowerowy, który ma mocną baterię. Najlepiej, aby pozwalała na pracę przez min. 12 – 20 godzin.

Komu opłaca się zakupić licznik rowerowy?

Każdy pasjonat dwóch kółek na pewno doceni wiele możliwości, jakie gwarantują liczniki rowerowe Garmin. Dlatego też, jeśli poszukujesz pomysłu na prezent i obdarowana osoba chętnie jeździ na rowerze, to możesz zakupić dla niej prosty licznik. Szczególnie gdy będzie posiadał funkcje związane z nawigacją czy ze standardowym pomiarem aktywności.

Jednak trzeba podkreślić, że najczęściej po bardziej rozbudowane liczniki rowerowe sięgają przede wszystkim osoby, które zawodowo lub hobbystycznie uprawiają kolarstwo górskie. Dzięki zamontowaniu takiego gadżetu przy rowerze możliwe jest poprawianie swoich osiągów, co może mieć realne przełożenie na zawodach. Do tego poprawianie swoich statystyk sprawia, że możesz też ciągle stawać się coraz lepszym.

Jeśli szukasz idealnego upominku dla osoby, która uprawia kolarstwo, głównie górskie, to koniecznie w ramach prezentu podaruj jej dobrej jakości licznik rowerowy.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna