Nowoczesny prezent dla mężczyzny? Podpowiadamy

Wiele kobiet zastanawia się, co kupić swojemu mężowi, chłopakowi czy bratu na święta, urodziny czy dzień chłopaka. Często decydujemy się na prezenty, które potem, nieużywane, trafiają na półkę. Warto więc już dzisiaj pomyśleć o prezencie, który będzie cieszył i zostanie z naszym obdarowanym na lata. PlayStation 5, pad do kontrolowania przebiegu gry bądź myszka gamingowa z pewnością ucieszą fana sportowych emocji na domowym ekranie. Zapraszamy do świata prezentów, w którym przybliżymy te trzy doskonale trafiające w gust nowoczesnego mężczyzny prezenty.

PlayStation 5 nigdy nie wychodzi z mody

Mało kto nie zna PlayStation. Obecnie na rynku dostępna jest najnowsza wersja „5”. PlayStation5 to konsola gier wideo dziewiątej generacji stworzona przez Sony Interactive Entertainment, która pozwala m.in. na zapisywanie gier PS4 i PS5 na dyskach USB, które obsługują porty SuperSpeed. Dzięki temu użytkownicy mogą oszczędzać czas i miejsce na dysku wewnętrznym SSD. Dzięki temu nie trzeba odtwarzać gry z płyt bądź za każdym razem ich pobierać.

Przewaga PS5 nad poprzednimi modelami PS polega m.in. na zastosowaniu kontrolera bezprzewodowego DualSense, który oferuje realistyczne efekty dotykowe i dynamiczne efekty „Trigger”. Dzięki tej technologii opór podczas wciskania spustów na kontrolerze zmienia się w zależności od tego, co w danym momencie robimy w grze. Dodatkowo konsole PS5 obsługują wyjście obrazu 8K, które umożliwia grę w rozdzielczości nawet 4320p. Z kolei dzięki silnikowi Tempest 3D AudioTech wrażenia dźwiękowe dodadzą emocji i sprawią, że gracz poczuje się jak w centrum wydarzeń prawdziwego świata.

Wybierz pada na prezent

Jeżeli Twój mężczyzna jest już szczęśliwym posiadaczem konsoli, możesz zdecydować się na zakup dla niego dodatkowego elementu do korzystania z tej rozrywki. Świetnym pomysłem okażą się pady, które obecnie najczęściej występują w wersji bezprzewodowej. Dzięki temu możemy dostarczyć Obdarowanemu dodatkowych atrakcji wprowadzając dodatkowy podmiot do gry. Gdy posiadamy w domu już konsolę od Sony, warto poszukiwać takich padów, które będą kompatybilne z systemem naszego sprzętu. Takim przykładem jest m.in. pad od Logitech – model F710. Z tym padem można również zmieniać standardowe polecenia lub dostosowywać kontroler do grania w nieobsługiwanych grach przy użyciu oprogramowania profilującego firmy producenta.

Myszka gamingowa zawsze sprawdzi się na prezent

Gdy Twój mężczyzna ma już wszystko, możesz zdecydować się na zakup myszki gamingowej, która z pewnością się przyda. Taka myszka różni się od myszy biurowej, ponieważ posiada bardziej zaawansowaną konstrukcję, dzięki której stwarza szersze możliwości gry. Najczęściej jej boki są wyprofilowane, tak by chwyt podczas grania był stabilny i pewny. Taka myszka dodatkowo może posiadać wiele dodatkowych przycisków oraz scroll. Niektóre myszki posiadają również tzw. programowalne przyciski, które pozwalają dopasowywać jej funkcjonalności do indywidualnych potrzeb wynikających z gry.

Taka myszka chociaż nie zastąpi umiejętności gracza to może go jednak bardzo mocno wesprzeć w emocjonującej grze, ułatwiając przechodzenie do kolejnych etapów. Dodatkowo warto zwrócić uwagę czy myszka posiada dodatkowe oświetlenie LED, które zwłaszcza podczas nocnych sesji gry okaże się pomocne. Takie światło jest delikatne i nie rozprasza gracza, a jednocześnie pozwala szybko odnaleźć wsparcie w grze.

Obecnie na rynku znajdziemy bardzo szeroki wybór myszek gamingowych w różnych kolorach. Możliwe jest więc dopasowanie, poza funkcjonalnością, również pod względem estetycznym.

Jesteśmy pewni, że Twój mężczyzna będzie zachwycony, gdy otrzyma jeden z wyżej zaprezentowanych podarunków.

Informacja prawna