Zadbaj o bezpieczeństwo swojego samochodu za pomocą nowoczesnych narzędzi

Kradzieże samochodów i wypadki na drogach to najpoważniejsze losowe nieszczęśliwe wydarzenia, jakie mogą spotkać posiadaczy aut. Współczesna technika pozwala jednak na ograniczenie takiego ryzyka, a przynajmniej zwiększenie szans na odnalezienie skradzionego pojazdu lub udowodnienie braku winy w przypadku zdarzenia drogowego. Których narzędzi elektronicznych warto użyć dla zwiększenia bezpieczeństwa swojego samochodu? Przekonajmy się.

Zabezpieczenie przed kradzieżą

Z roku na rok statystyki kradzieży aut wyglądają coraz lepiej. Wydaje się, że potencjalni złodzieje są odstraszani samą możliwością bycia łatwo odnalezionym. Wpływa na to, ma się rozumieć, nowoczesna technologia. Sprzętem, który może działać zarówno jako taki „straszak”, jak też jako realna pomoc już po ewentualnej kradzieży, jest lokalizator do auta w postaci rejestratora GPS. Nowoczesne lokalizatory to niewielkich rozmiarów urządzenia, których można ukryć praktycznie wszędzie, aby pozostały one niezauważone. Możesz umieścić jeden w schowku, pod siedzeniem lub w innym niewidocznym miejscu. Przybierają one też formy takie, jak ładowarka samochodowa, dzięki czemu są jeszcze trudniejsze do wykrycia. Działają w oparciu o aplikacje, które możesz obsługiwać ze swojego komputera lub smartfona. Dostaniesz powiadomienie mailem lub SMS-em o przemieszczaniu się pojazdu, wyjścia poza wyznaczoną wcześniej przez Ciebie strefę, a nawet o przekroczeniu ustalonej prędkości. Nie umknie Ci żaden dziwny, niepokojący ruch osoby prowadzącej Twoje auto. Błyskawicznie dowiesz się o tym, że przemieszcza się ono w momencie, w którym nikt nie powinien mieć do niego dostępu. Nic dziwnego, że coraz mniej potencjalnych złodziei decyduje się ostatecznie na kradzież – tak drobne, łatwe do przeoczenia urządzenie może zniszczyć cały plan kradzieży.

Rejestrowanie zdarzeń na drogach

Standardem wyposażenia auta staje się mini kamera do samochodu. Bez problemu znajdziesz w Internecie nagrania wypadków samochodowych i innych niebezpiecznych sytuacji drogowych. Chęć takiego zabezpieczenia się przez kierowców jest jak najbardziej zrozumiała. Nagrania z kolizji możesz użyć jako dowód w sądzie bądź przesłać je policji, gdy zobaczysz, jak ktoś łamie przepisy na drodze. Zabezpieczasz się w ten sposób na wypadek wszelkich zdarzeń, w których Ty sam mógłbyś uczestniczyć. Nagrania takie działają też „ku przestrodze”, pokazując największą brawurę i absurdy drogowe w wykonaniu nieprzestrzegających przepisów kierowców. Również swoje auto możesz w ten sposób zabezpieczyć – wystarczy odwiedzić sklep eNexus.

Informacja prawna