Wypożyczanie samochodów w Warszawie

Wypożyczalnie samochodów cieszą się coraz większą popularnością, o czym świadczy rozwój floty samochodowej, licznie powstająca konkurencja lub coraz to atrakcyjniejsze oferty. Pojawiają się także profilowania: niektóre firmy stawiają na tani i przystępny wynajem, podczas gdy inne preferują segment premium i oferują wyłącznie marki luksusowe. Przyjrzyjmy się obecnej sytuacji rynkowej oraz powodom, dla których wypożyczenie auta jest korzystnym rozwiązaniem.

Kiedy wypożyczalnia samochodów okaże się niezastąpiona?

Dawniej korzystanie z wynajętego pojazdu kojarzyło się z fanaberią zamożnych osób lub spełnieniem marzeń o przyjechaniu autem do ślubnego kobierca. Obecnie istnieje szereg powodów, dla których wypożyczalnia samochodów w Warszawie posłuży w wielu codziennych sytuacjach:

  • Podróż służbowa – firma wysłała Cię w delegację do Warszawy i chcesz zachować mobilność oraz niezależność? Wypożyczalnia samochodów z pewnością zaoferuje Ci auto, którym będziesz mógł komfortowo przemieszczać się na miejsca spotkań.
  • Auto do firmy – nie chcesz nabywać auta na własność, a leasing nie odpowiada Twoim potrzebom? Pomocna okaże się wypożyczalnia samochodów, która sporządzi dla Ciebie ofertę wynajmu długoterminowego jednego lub kilku modeli aut.
  • Wyjazd wakacyjny – udając się do Warszawy, bardzo często decydujemy się na podróż pociągiem lub przelot samolotem. Warto na ten czas wynająć pojazd – dzięki temu będziemy mogli zwiedzić nie tylko stolicę, ale także i jej okoliczne atrakcje.
  • Unieruchomione auto – miałeś kolizję lub poważną awarię? Nie musisz się obawiać problemów w codziennym funkcjonowaniu; na czas naprawy skorzystaj z wypożyczalni, by dojeżdżać do pracy, odbierać dzieci ze szkoły czy wyjechać na od dawna zaplanowany weekend za miastem.
  • Wynajem okazjonalny – ślub, urodziny, wieczór kawalerski, a może jeszcze inna uroczystość? Na każdą z nich warto wynająć niecodzienny samochód – sprawmy sobie wspaniały prezent i dajmy kolejny powód, by nie zapomnieć tego wyjątkowego dnia!
  • Spełnienie marzeń – nie każdego dnia możemy pozwolić sobie na przejazd luksusowym pojazdem czy zasiąść za kierownicą supersamochodu marki premium. Dzięki możliwościom, jakie oferuje wypożyczalnia samochodów, możemy spełnić nasze motoryzacyjne marzenie!
  • Przetestowanie pojazdu – chcesz zakupić nowe auto, lecz nie masz zamiaru czekać na umówienie terminu jazdy próbnej? Wypożyczalnia samochodów od ręki udostępni Ci swoją flotę, byś mógł w spokoju wypróbować wybrane przez siebie modele.

Jak przebiega procedura wynajmu pojazdu?

Całość formalności – od wybrania terminu do wpłaty kaucji – załatwimy w stu procentach zdalnie za pomocą smartphone’a lub laptopa. Pierwszym krokiem będzie wybranie daty odbioru i zwrotu pojazdu. Minimalny okres wypożyczenia z reguły wynosi dobę; wyjątkiem jest wynajem okazjonalny, który liczy się w godzinach. Następnie przechodzimy do wyboru samochodu: oferta uszeregowana jest w kategoriach od samochodów segmentu A (auta małe: Fiat 500, Toyota Aygo) przez segment F (auta luksusowe: Mercedes klasy S, Audi A8) lub S (auta sportowe: Maserati GranTurismo, BMW M5). Po wskazaniu interesującego nas pojazdu, wybieramy miejsce odbioru oraz wskazanie punktu, w którym zwrócimy pojazd. Pamiętaj, że wypożyczalnia samochodów w Warszawie oferuje rozmaite punkty odbioru, w tym także dworce czy terminal lotniczy, dzięki czemu zyskujesz sporą swobodę. Na końcu należy uiść należność za wynajęte auto oraz udostępnić wymaganą kaucję na rachunku lub na karcie kredytowej. Po tym nie pozostaje nic innego, jak odebrać auto i cieszyć się komfortem jazdy!

Informacja prawna