Kamizelka odblaskowa gwarancją bezpieczeństwa dla Ciebie i Twoich bliskich

kamizelki odblaskowe

Kamizelka odblaskowa to niezbędny element wyposażenia każdego uczestnika ruchu drogowego. Bez względu na to, czy przemieszczasz się jako pieszy, czy kierowca jakiegokolwiek pojazdu, taka kamizelka zdecydowanie zwiększy Twoje bezpieczeństwo, a w ekstremalnych sytuacjach może nawet uratować życie Tobie lub komuś z  Twoich bliskich.

Zadbaj o bezpieczeństwo swojej rodziny i przyjaciół

Rodzina to bezsprzecznie jeden z najważniejszych aspektów naszego życia. Chcemy, aby nasi bliscy byli bezpieczni, niezależnie od warunków, w jakich się znajdują. Jeżeli chcesz zabezpieczyć swoje dzieci, rodziców czy przyjaciół przed wypadkami drogowymi, warto pomyśleć o zaopatrzeniu ich w kamizelki odblaskowe.

Bezpieczna droga do szkoły

Twoje dziecko jest już na tyle samodzielne, że bez opieki pokonuje drogę do szkoły i z powrotem? Zadbaj o to, by było dobrze widoczne dla kierowców. Lekcje często zaczynają się wcześnie rano. Aura bywa wtedy różna, czasem pojawia się mgła. Na rynku dostępne są co prawda różnego rodzaju gadżety odblaskowe:

  • opaski na rękę czy nogę,
  • odblaskowe zawieszki.

Jednak tego typu elementy łatwo zgubić czy zwyczajnie o nich zapomnieć. Z kamizelką łatwiej będzie uniknąć tych problemów.

Zabezpieczenie seniorów

Starsze osoby często ulegają wypadkom na drogach. Dzieje się tak w najróżniejszych okolicznościach:

  • przemieszczanie się drogą bez pobocza,
  • potrącenie na przejściu dla pieszych,
  • przechodzenie przez parking dla samochodów.

Zwykle osoba taka nawet nie zdaje sobie sprawy, że jest dla kierowców niewidoczna. Warto zatem wyposażyć swoich rodziców czy dziadków w kamizelkę odblaskową, która znacznie zmniejszy ryzyko, że ulegną oni wypadkowi.

Prezent dla przyjaciela

Równie ważne jak relacje rodzinne są też te przyjacielskie. Jeśli chcesz zachęcić swojego opornego znajomego do tego, by bardziej zadbał o swoje bezpieczeństwo, możesz sprawić mu gadżet, jakim są kamizelki odblaskowe. Dzięki możliwości stworzenia nadruku na specjalne zamówienie, można wybrać napis zawierający jakieś przesłanie albo zabawny tekst, który przypadnie do gustu przyjacielowi.

Bezpiecznie podróżuj i uprawiaj sport

W dzisiejszych czasach przemieszczamy się bardzo dużo. Wybierać możemy spośród różnych sposobów, aby dostać się do pracy, wybrać na wycieczkę czy zadbać o swoje zdrowie uprawiając sport. Bez względu na to, czy korzystasz z samochodu, motocykla, jesteś rowerzystą czy biegaczem, bezpieczeństwo na drodze powinno być sprawą priorytetową.

Podróż samochodem

Auto to chyba najpowszechniejszy środek lokomocji. Przemieszczamy się nim na co dzień, ale też wybieramy go podczas długich, dalekich podróży. Jak w przypadku każdej maszyny, może przytrafić się awaria. Kiedy przyjdzie Ci zatrzymać się na poboczu, w szczególności na drodze szybkiego ruchu, bardzo łatwo o wypadek. Kamizelka odblaskowa może uratować  Cię, kiedy niespodziewanie zajdzie konieczność opuszczenia pojazdu w jednej z następujących okoliczności:

  • podróż autostradą,
  • jazda samochodem po zmroku,
  • deszczowa pogoda lub mgła.

Każdy z nas może się codziennie znaleźć w jednej z takich sytuacji, dlatego warto pomyśleć o swoim bezpieczeństwie i zawsze mieć w samochodzie kamizelkę odblaskową.

Bezpieczny motocyklista

Jeszcze ważniejsze jest zaopatrzenie się w kamizelkę dla motocyklistów. Z racji wielkości, motocykl często jest słabiej widoczny na drodze. Aby zabezpieczyć się przed nieuwagą innych kierowców, warto, wsiadając na motor, ubrać tę dodatkową warstwę ochronną. Dla Ciebie to niewielki wysiłek, a może pomóc uniknąć tragedii. Oczywiście tak samo, jak w przypadku jazdy samochodem, kamizelka przydać się może również podczas awarii. Kiedy będziesz zmuszony np. prowadzić motocykl poboczem, może Ci ona uratować życie.

Uprawiaj sport bezpiecznie

Jeśli lubisz aktywnie spędzać czas, to pewnie zależy Ci na dobrym zdrowiu. Należy więc brać pod uwagę różne zagrożenia, które spotkać Cię mogą podczas uprawiania joggingu czy jazdy na rowerze lub hulajnodze. Nagle pojawiający się rowerzysta może nie zostać na czas zauważony przez kierowcę. Podobnie jest z biegaczem, który przemieszcza się po zmroku. Pamiętajmy, że kierowca auta to też człowiek, a kiedy pojawiamy się nagle, nieoznakowani, na przejściu dla pieszych czy przejeździe dla rowerów, narażamy niepotrzebnie tak siebie, jak i innych użytkowników ruchu.

Aby noszenie takiej kamizelki było przyjemniejsze, można zdecydować się na kamizelki odblaskowe z nadrukiem. Mają je w swojej ofercie takie firmy, jak drukarnia sitodrukowa w Bydgoszczy. Dzięki temu rozwiązaniu, możesz dowolnie spersonalizować kamizelkę, umieścić na niej reklamę swojej firmy czy ważne dla siebie przesłanie. Grunt, że będziesz bezpieczniejszy. Kamizelka odblaskowa jest niezbędna w okresie jesienno – zimowym, kiedy dni są krótsze, a aura często utrudnia widoczność. Jednak przyda nam się także latem i wiosną, kiedy cieple wieczory i noce zachęcają do wieczornych spacerów. Szanując bezpieczeństwo swoje i innych, noś kamizelkę odblaskową zawsze wtedy, kiedy warunki tego wymagają.

Informacja prawna