Myjka do oczu w zakładzie pracy

W zakładzie pracy niezależnie od jego specyfiki i branży powinny panować bezpieczne dla pracownika warunki. Przychodząc do pracy, nie może on obawiać się o swoje zdrowie czy życie. Oczy należą do delikatnych partii ciała, często narażonych na niedogodności w pracy. Wiele wypadków obejmuje twarz i oczy są wówczas w poważnym niebezpieczeństwie. Żeby szybko zareagować, gdy coś przedostanie się do narządu wzroku, warto użyć specjalistycznego sprzętu medycznego, takim może być oczomyjka przenośna.

Dlaczego warto ją sprowadzić do zakładu pracy?

W niektórych miejscach zwłaszcza tych, które pracują w branżach medycznych, kosmetycznych, chemicznych, motoryzacyjnych, produkcyjnych pracownicy każdego dnia muszą mierzyć się z różnymi obowiązkami służbowymi, niekiedy wystarczy tylko chwila nieuwagi, a groźne substancje mogą przedostać się do ich oczu.

Oczomyjka przenośna nie zajmuje dużo wolnej przestrzeni, nadaje się więc do każdego miejsca pracy, niezależnie od tego, jak wiele pracowników zatrudnia. Taki sprzęt zapewnia dostępność do czystej wody w temperaturze pokojowej, często jest to aż 60 litrów wody.

Jak wygląda taki sprzęt medyczny do przemywania oczu w pracy?

System szybkiego reagowania w pracy jest najważniejszy, szczególnie jeśli chodzi o tak ważny organ, jak oczy. Substancje powinny być usunięte od razu, bez zbędnej zwłoki, tylko w ten sposób można liczyć na dobre efekty. Specjalnie ma on nieskomplikowaną konstrukcję, żeby każdy pracownik był w stanie skorzystać z tego urządzenia, bez zbędnego zastanawiania się, jak taki sprzęt medyczny działa.

Bez problemu rozpoczyna się tutaj płukanie oczu, nie wymaga to przytrzymywania żadnego elementu. Pracownik nie jest w stanie uszkodzić taką oczomyjkę. Każdy taki zestaw zawiera specjalny uchwyt, dzięki któremu można przymocować sprzęt do ściany, a także środek do konserwacji wody, zabezpieczy on wodę przed wpływem bakterii czy innych drobnoustrojów. Woda zawsze pozostanie czysta i bezpieczna, odpowiednia do przemywania oczu.

Najpopularniejszy sprzęt medyczny do ochrony oczu

Oczomyjki zwłaszcza w takich miejscach jak szpitale, kliniki, placówki medyczne to popularne urządzenia. Mogą one wystąpić w różnej postaci nie tylko jako oczomyjki przenośne. Jest to postać najbardziej popularna, niewymagająca dodatkowych środków, narzędzi, niezajmująca wiele wolnej przestrzeni, dostosowane do wymagań pracowników i obowiązujących w zakładzie pracy przepisów.

W ofercie wielu hurtowni medycznych i sklepów występują też inne oczomyjki, na przykład: naścienne, podwójne, podwójne z misą, pojedyncze, jednorazowe. Takie urządzenie coraz częściej jest też widoczne z prysznicem bezpieczeństwa dającym możliwość na szybkie obmycie całej twarzy. Woda z takich myjek pomoże w pozbyciu się zanieczyszczeń z oczu pracownika występujących w formie: substancji żrących, biologicznych, niebezpiecznych cieczy, roztworów chemicznych mogących trwale uszkodzić wzrok i wywołać dolegliwości bólowe oczu na całe życie.

Informacja prawna