Recenzja Oclean X Pro – recenzja inteligentnej szczoteczki z ekranem dotykowym

Rynek szczoteczek sonicznych poszerza się, a jedną z obiecujących propozycji są urządzenia Oclean. Nowoczesna technologia zrewolucjonizowała prostą czynność, jaką jest mycie zębów. Teraz każdy może sobie na nią pozwolić. Oclean X Pro to zaawansowana szczoteczka soniczna, która cenowo pokonuje wszelką konkurencję. Czy działa równie dobrze? Przekonajmy się!

Smart szczoteczka do zębów? Funkcje Oclean X Pro

Inteligentne urządzenia codziennego użytku powoli stają się normą. W szczoteczce sonicznej Oclean X Pro uwagę przykuwa wbudowany wyświetlacz. Aby zwiększyć skuteczność mycia zębów, producent zastosował żyroskop i czujnik nacisku. Z ich pomocą szczoteczka gromadzi dane na temat tego, jak dokładnie umyliśmy zęby i przesyła je do aplikacji mobilnej. 

Rozbudowana aplikacja Oclean pozwala wybierać spośród 20 programów czyszczenia, a nawet zaprojektować własny. Daje także dostęp do informacji o poprzednich szczotkowaniach. To prawdziwa gratka dla miłośników technologii oraz osób, którym zależy na nieustannym doskonaleniu nawyków. 

Czystość zębów po szczotkowaniu jest nieporównywalna – łatwo odczuć różnicę między szczoteczką soniczną a tradycyjną. Nic dziwnego, skoro Oclean X Pro wykonuje 42 tysiące drgań na minutę!

Jak wygląda szczoteczka soniczna Oclean X Pro?

Choć estetyka nie jest jej najważniejszą zaletą, w 2019 roku szczoteczka soniczna Oclean X Pro otrzymała nagrodę za świetny design. 

Eleganckie białe opakowanie skrywa prosty zestaw: szczoteczkę do zębów (trzonek z wymienną końcówką), instrukcję dla użytkownika, kabel USB do ładowarki oraz stację ładującą, która może posłużyć jako magnetyczny uchwyt na ścianę. Jej tylną część pokrywa mocna taśma dwustronna 3M, więc łatwo przykleić ją do dowolnej powierzchni. Gdy przyjdzie czas ładowania, wystarczy odczepić ładowarkę od uchwytu. 

Końcówka jest stabilnie zamocowana na metalowym bolcu, którym zakończony jest trzonek. Dotykowy wyświetlacz wypada lepiej niż u konkurencji. Pokazuje nie tylko podstawowe komunikaty i godzinę, ale też pozwala kontrolować tryb szczotkowania i obejrzeć jego wyniki. Pod ekranem znajduje się okrągły przycisk, który służy do włączania i wyłączania urządzenia. 

Spód szczoteczki posiada specjalne styki, które służą do ładowania. Wystarczy umieścić ją na ładowarce, podłączonej np. do laptopa za pomocą kabla USB. Ładowanie do pełna trwa 2 godziny, a bateria wytrzymuje ok. 30-40 dni. Niezły wynik! Szczoteczka jest bardzo lekka – waży ok. 100 g. Jej wymiary wynoszą 243 x 24,4 mm.

Inteligentna rekomendacja programu – aplikacja Oclean

Oprócz wcześniej wspomnianych funkcji, aplikacja mobilna Oclean może rekomendować program czyszczenia na podstawie wprowadzonych informacji. Obejmują one: płeć i wiek, typ uzębienia (normalne, przebarwione, zniekształcone lub z aparatem ortodontycznym), osobiste nawyki (np. palenie papierosów, picie herbaty) i aktualny odcień zębów. 

Programy są kombinacją 1-4 trybów (czyszczenia, delikatnego, masażu i wybielania), czasu trwania poszczególnych etapów i 32 prędkości.

Szczoteczka soniczna Oclean X Pro robi różnicę!

Jeśli do tej pory używaliśmy tylko szczoteczek manualnych, szczoteczka soniczna zrobi na nas ogromne wrażenie. Zęby nigdy nie były tak czyste, a szczotkowanie tak satysfakcjonujące. W porównaniu z innymi szczoteczkami automatycznymi zaskoczeniem może być długość pracy baterii i częstotliwość drgań. Oclean X Pro jest zdecydowanie warta swojej ceny. Szczoteczkę soniczną można zakupić na oficjalnej stronie pod adresem: https://oclean.pl

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna