Drabiny teleskopowe – jak wybrać najlepszą?

Drabina teleskopowa przyda się w każdym domu. Natomiast w przypadku profesjonalistów, zajmujących się pracami naprawczymi czy remontowymi, dobrej jakości drabina to już sprzęt absolutnie niezbędny. Aby spełniała swoje funkcje, drabina musi być zarówno wytrzymywała, jak i praktyczna. Jak znaleźć model idealny? Podpowiadamy!

Trwała i bezpieczna drabina teleskopowa

Drabina teleskopowa powinna nam służyć przez lata. Warto wybierać modele z wysokiej jakości aluminium. Jest to materiał, który wyróżnia się wysokim współczynnikiem rozszerzalności termicznej. Ponadto jest odporny na rdzę. Obecnie za wiodącego producenta aluminium uważa się Niemcy. O wytrzymałości drabiny teleskopowej decyduje także jej konstrukcja, a zwłaszcza podwójne listwy. Zwróćmy też uwagę na dostępne zabezpieczenia. Drabina powinna być stabilna i posiadać gumowe elementy antypoślizgowe, które sprawiają, że praca jest bezpieczna, bez względu na okoliczności. Poprzeczka zabezpieczająca powinna być odpowiednio szeroka. Warto także sprawdzić, czy producent pamiętał o ryglu bezpieczeństwa, czyli blokadzie, która gwarantuje stabilność drabiny po jej rozłożeniu.

Wygodna praca na drabinie teleskopowej

Kolejnym czynnikiem, na jaki należy zwrócić uwagę jest łatwość użytkowania. Szybkie i wygodne składanie i rozkładanie drabiny to absolutna podstawa podczas pracy. Nie powinno być mowy o “mocowaniu” się z drabiną i zacinaniu się poszczególnych elementów. Złożenie drabiny powinno zajmować nie więcej niż kilkadziesiąt sekund. Zapewniają to sprężyste zawiasy oraz dokładność łączenia poszczególnych elementów. Zwróćmy też uwagę na rozmiary drabiny po złożeniu. Im będzie mniejsza, tym łatwiej będzie nam ją transportować.

Bardzo ważna jest też wielofunkcyjność – drabina teleskopowa służy przecież przy wielu rodzajach prac. Nowoczesne modele mogą służyć jako drabina, rusztowanie czy pomost roboczy. Przykładowo modele drabin teleskopowych dostępne w sklepie internetowym takwiele.pl łączą w sobie aż 6 funkcji, aby uczynić pracę jeszcze prostszą i efektywną. Są to wysokiej jakości drabiny produkcji niemieckiej, wykonane z solidnego aluminium. Do każdej z nich producent dołącza torbę, która ułatwia przechowywanie i chroni sprzęt podczas transportu.

Informacja prawna