W jaki sposób wydłużyć stosunek seksualny?

Seksualność to niezwykle ważna, a zarazem delikatna sfera naszego życia. Niestety, bardzo wiele par w sypialni boryka się z różnego rodzaju problemami. Jednym z najczęstszych jest zbyt szybki wytrysk partnera, który powoduje, że stosunek kończy się zbyt szybko. Może prowadzić to do frustracji obojga kochanków. Kobieta nie zdąży w tak krótkim czasie osiągnąć orgazmu, a mężczyzna może przez to stracić poczucie własnej wartości. Poza tym z reguły para chciałaby rozkoszować się swoją bliskością jak najdłużej. Na szczęście istnieją sprawdzone i skuteczne sposoby na wydłużenie stosunku i nie zawsze wymagają one środków farmakologicznych.

Przyczyny przedwczesnego wytrysku

Przede wszystkim należy wiedzieć jak definiuje się przedwczesny wytrysk. Otóż według specjalistów za zbyt szybki orgazm u mężczyzn uznaje się taki, który następuje jeszcze przed wprowadzeniem penisa do pochwy lub w ciągu dwóch minut od rozpoczęcia penetracji. Oczywiście są to granice dość umowne i dla wielu par niesatysfakcjonujące może być zakończenie stosunku np. po pięciu minutach, mimo iż mieści się to w normie. Kolejną ważną kwestią jest poznanie przyczyn przedwczesnego wytrysku. Jedną z najczęstszych jest brak rozładowania napięcia seksualnego. Jeśli mężczyzna długo nie uprawiał seksu lub nie osiągał spełnienia drogą np. masturbacji, wytrysk może nastąpić bardzo szybko. Z kolei zbyt częsta masturbacja np. u młodych mężczyzn może prowadzić do zwiększenia produkcji hormonów, a co za tym idzie, szybkich wytrysków. Krótki stosunek może również być skutkiem stresu, dużych wymagań seksualnych, niepewności. Niekiedy jednak jest skutkiem choroby, np. związanej z prostatą, układem krążenia. Zbyt niski poziom serotoniny również może przyczynić się do szybkiego wytrysku.

Naturalne sposoby przedłużenia stosunku seksualnego

Nie każdy mężczyzna, który zbyt szybko ma wytrysk, musi leczyć się farmakologicznie. Na szczęście istnieje wiele naturalnych sposobów na zwalczenie tego uciążliwego problemu. Przede wszystkim warto regularnie uprawiać seks, a jeśli z jakichś powodów nie jest to możliwe, należy zdecydować się na inne możliwości spełnienia, np. pieszczoty oralne, różne formy pettingu czy nawet masturbacja. Należy jednak uważać, aby nie uzależnić się od masturbacji i nie przyzwyczaić do niej zanadto. Najlepszym rozwiązaniem bez wątpienia jest seks lub pieszczoty wykonywane przez partnerkę. Dzięki temu jest szansa na wypracowanie takich metod stymulacji, które pozwolą na opóźnienie momentu wytrysku. Poza tym pozwoli to na pozbycie się napięcia seksualnego, ustabilizowanie gospodarki hormonalnej, a także przyzwyczajenie się członka do dłuższych stosunków. Oczywiście nie jest to jedyna metoda. Kolejną bardzo ważną kwestią jest kontrolowanie tempa stosunku. Warto raz zwalniać, a raz przyspieszać. Poza tym, kiedy mężczyzna czuje, że wytrysk lada chwila nastąpi, może przerwać penetrację i zająć się np. pieszczeniem ciała partnerki. Pozwoli to znacznie wydłużyć zbliżenie seksualne. Oprócz tego dobrym rozwiązaniem jest również wypicie odrobiny alkoholu przed stosunkiem. Jak wiadomo, działa on nieco znieczulająco i może pozwolić na większą kontrolę orgazmu. Nie należy jednak przesadzać, bowiem spożycie zbyt dużej ilości alkoholu może doprowadzić do całkowitego braku możliwości odbyci stosunku, a przecież nie o to chodzi. Jeszcze jednym sprawdzonym rozwiązaniem jest użycie grubszej prezerwatywy, która nieco zmniejsza doznania seksualne, dzięki czemu konieczna będzie dłuższa stymulacja, aby osiągnąć satysfakcję. Na rynku dostępne są także różne żele znieczulające, które działają na podobnej zasadzie. Trzeba tylko uważać, aby nie użyć go za dużo, gdyż może on także znieczulić partnerkę. Często mówi się także o metodzie trzech palców. Polega ona na uciskaniu przez partnerkę krocza mężczyzny trzema palcami, wówczas gdy zbliża się orgazm partnera. Warto także ćwiczyć mięśnie Kegla, które pozwalają na większą kontrolę swojego ciała i orgazmu. Coraz bardziej popularna jest także metoda APE. Należy masować określone części ciała, a jednocześnie wyobrażać sobie stosunek i zachować kontrolę nad wytryskiem. Ponadto pary mogą także spróbować innych pozycji seksualnych, a także uprawiać seks częściowo w ubraniu. Ekspozycja ciała partnerki może bowiem bardzo pobudzić. Jeśli wytrysk nastąpi zbyt wcześnie można także chwilę poczekać i spróbować powtórzyć stosunek. Jest szansa, że tym razem będzie on dłuższy.

Leczenie farmakologiczne

Niestety, czasami okazuje się, że nie obędzie się bez leczenia farmakologicznego. Pod żadnym pozorem nie wolno jednak przyjmować leków na własną rękę. Najpierw należy bowiem poznać przyczyny problemu. Czasami konieczne mogą okazać się antydepresanty, a konkretnie inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny. Niekiedy natomiast należy leczyć prostatę bądź choroby układu krążenia. Na szczęście są to rzadsze przypadki.

Sposobów na wydłużenie stosunku jest naprawdę sporo i mogą one znacznie podnieść jakość naszego życia seksualnego. Nie ma sensu udawać, że problemu nie ma, ani też wpadać w kompleksy i frustrację. Wspólna praca partnerów nad wydłużeniem stosunku może wzmocnić więzi między nimi oraz pozwolić na większą kontrolę swoich ciał.

Informacja prawna