Jak szybko posprzątać w domu?

Pewne zadania kobietom przychodzą z taką łatwością, natomiast dla mężczyzn to prawdziwy kosmos. Istną tragedią jest sytuacja, w której ona posprząta i później przez miesiąc nie można nic znaleźć. Dlatego, jeśli coś ma być zrobione po Twojemu, zrób to sam!

Jak posprzątać dom?

Oczywiście zgodnie z etykietą tych wszystkich cudownych rad, należy codziennie poświęcać czas na sprzątanie domu. Tak, tak, kto znajduje na to czas i chęci? Przede wszystkim można do tego podejść zadaniowo. Przygotuj wszystko na najbliższy weekend, gdy jeden raz porządnie wszystko ogarniesz, automatycznie później będzie znacznie łatwiej. Warto jest przygotować duże pudła, worki na śmieci i pudełka do przechowywania. Rozplanuj sobie czas tak, by na każde pomieszczenie mieć go wystarczająco dużo!

Jedni wolą wyjmować z każdej półki każdą rzecz i segregować, inni wyrzucają wszystko na podłogę, a następnie sprzątają. To, którą metodę wybierzesz, zależy już tylko od Ciebie 🙂

Warto jest mieć worki na śmieci, by móc powyrzucać wszystko to, co jest zbędne. Kolejną sprawą są kartony, w których przechowasz ubrania, przedmioty z innego sezonu. Doskonałą alternatywą dla kartonów będą worki próżniowe, szczególnie jeśli chodzi o odzież. Nie tylko zajmują mało miejsca, ale przede wszystkim widać co się w nich znajduje. Oczywiście w przypadku ubrań należy je podzielić na te, w których będziemy chodzili takie, które z powodzeniem można oddać przykładowo na PCK i takie do wyrzucenia. Kolejno pomieszczenie po pomieszczeniu należy wszystko ładnie posprzątać

Dlaczego należy to zrobić samodzielnie?

Z kilku powodów:

  1. Jeśli zrobić to sam, raz a porządnie to zaczniesz doceniać ten czas, który poświęciłeś na cały porządek. Tym samym, następnym razem znacznie szybciej wyrzucić butelkę po coli do kosza, zamiast zostawiać ją na stoliku w salonie.
  2. Robiąc porządki samodzielnie, będziesz wiedział gdzie, co odłożyłeś.
  3. Oczywiście zostaną wyrzucone jedynie te przedmioty, które sam wyrzucisz. To również ogromna zaleta i żadna ulubiona, nawet bardzo sprana bluza nie wyląduje w koszu.

Jak szybko sprzątać?

Naucz się systematyczności. Jeśli poradziłeś sobie z generalnymi porządkami, zainwestuj w szafę wnękową. To właśnie w niej można będzie pomieścić nie tylko ubrania, ale i inne przedmioty. Z jednej strony z łatwością utrzymasz porządek, z drugiej nie będzie półeczek, na których gromadzi się kurz. Dzięki temu wystarczy co drugi lub co trzeci dzień odkurzyć i umyć podłogi i z głowy. Regularność to podstawa, ponieważ sprawia, że pytanie: jak szybko posprzątać dom? – Przestaje istnieć.

Jak szybko posprzątać w domu?

Nie ma konieczności szybkiego sprzątania, gdyż nie ma co sprzątać.

  1. Jeśli wypijesz kawę, idź umyj kubek. Później zaschnie, będzie trudniej ją umyć, a samo zmywanie zajmie więcej czasu.
  2. Rób pranie co tydzień. Mniej ubrań, szybciej wypierzesz, a tym samym szybciej wyschną. Poza tym pamiętaj, że więcej ubrań w szafie, to więcej możliwości stylizacji 🙂
  3. Sprzątaj podłogę co drugi lub co trzeci dzień. Regularnie sprzątana podłoga jest znacznie łatwiejsza do utrzymania w czystości. Im więcej kurzu, tym trudniej się go usuwa. Chyba nie masz zamiaru na kolanach myć podłogi ściereczką? Przy regularnie mytej podłodze wystarczy mop z „pedałem”. Dzięki niemu w krótkim czasie odsączysz nadmiar wody, a tym samym mycie podłogi stanie się prawdziwą przyjemnością. Alternatywą są automatyczne roboty odkurzające, ponieważ posiadają one możliwość rozplanowania sprzątania. Mimo wszystko mycie podłogi na mokro to dalej Twój obowiązek.
  4. Ogranicz ilość mebli, ponieważ gromadzi się na nich nie tylko kurz, ale przede wszystkim różne przedmioty. Szafy wnękowe to idealne rozwiązanie do każdej przestrzeni. Pasują zawsze i wszędzie. Przede wszystkim są w stanie pomieścić naprawdę bardzo dużo.
  5. Ogranicz ilość przedmiotów. Mieszkasz sam i masz szafkę pełną kubków do picia? Przecież każdy wie, że w ten sposób rzadziej zmywasz. Po co zmywać, skoro można z szafki wziąć kolejny, i kolejny i jeszcze jeden. Wydaj, sprzedaj, wyrzuć – nadmiar tego, co jest zbędne. Im mniej przedmiotów w domu, tym ładniej jest w nim zaprowadzić porządek.

Czysty dom to nie tylko ten z reklamy. Każdy może mieszkać w takim, jeśli tylko poświęci czas na generalne porządki, a następnie doceni siebie za to, co zrobił.

Komentarze do “Jak szybko posprzątać w domu?

  1. Coś w tym jest ze po prostu najlepiej ogarniac bałagan na bieżaco to wtedy nie zbiera sie tego duzo. Kurza raz na tydzien odkurzyc. Odkurzacz raczej kazdy w domy ma a nawet jesli nie to sa teraz juz nawet około 100 zl dobre odkurzacze. W k-markcie maja workowy zilan. Tani jak barszcz, a jak sie okazuje ma najwieksza moc 1200w

Comments are closed.

Informacja prawna