Skrzynki pocztowe LED, czyli jaką skrzynkę na listy wybrać?

Skrzynka na listy to przydatna rzecz. Dzięki niej nie musimy się obawiać, że podczas naszej nieobecności listonosz nie doręczy nam przesyłki lub zostawi np. u nielubianego przez nas sąsiada. Wybór skrzynki na listy to przede wszystkim dylemat mieszkańców domów wolnostojących. Postawić na skrzynki pocztowe LED, skrzynki aluminiowe, drewniane skrzynki na listy? Podpowiadamy!

Wybór skrzynki na listy to niemałe wyzwanie

Wydawać by się mogło, że wybór skrzynki na listy to nic trudnego. Wystarczy jednak wybrać się do sklepu, aby przekonać się, jak dużo do wyboru mamy takiego typu produktów. Jak zatem wybrać odpowiednią skrzynkę na listy?

Skrzynki pocztowe LED i inne alternatywy

Skrzynki na listy są zbudowane z takich materiałów, które zapewniają bezpieczne przechowywanie przesyłek. Jednakże materiały różnią się parametrami, np. wagą. Najczęściej wybiera się skrzynki:

  • Skrzynki na listy stalowe — są powszechne ze względu na ich niską cenę. Metal jest wytrzymały i odporny na uszkodzenie. Jedyne, co może nam zagrozić to rdza. Wybierając model, warto sprawdzić, z jakiej stali jest zbudowana (nierdzewna, ocynkowana czy też powlekana ochronną warstwą).
  • Skrzynki na listy aluminiowe — są odporne na korozję i lżejsze od skrzynek stalowych. W dodatku można je pokryć przezroczystą powłoką. Są dostępne w różnej formie, dzięki czemu łatwo je dopasować do stylu naszego ogrodu.
  • Drewniane skrzynki pocztowe — skrzynka drewniana nie będzie służyła nam tak długo, jak metalowe, zważając na sam fakt, że są zbudowane z materiałów naturalnych. Jej zaletą są walory estetyczne i łatwość dopasowania do ogrodów wiejskich.
  • Skrzynki pocztowe LED. Stanowią one dekoracje budynku i ogrodzenia. Wyglądają stylowo i są widoczne nawet po zmroku. Dzięki temu, że znajduje się na nich podświetlany numer domu – umożliwiają trafienie do nas nawet w nocy.

Ile skrytek powinna mieć skrzynka na listy?

Szukając idealnej skrzynki na listy, warto zwrócić uwagę na ilość skrytek, jakie będą nam potrzebne. W budynkach wielorodzinnych zazwyczaj montowane są skrzynki wieloskrytkowe, gdzie jedna skrytka odpowiada jednemu mieszkaniu. Jednak w prywatnych domach częściej pojawiają się skrzynki jednokomorowe w formacie C4. To wystarczająco duża skrzynka, by pomieścić tam listy i kartki pocztowe.

Skrzynka jednostronna czy przelotowa?

Jednostronne skrzynki na listy charakteryzują się wsypem i drzwiczkami do opróżniania po jednej stronie. Ten typ skrzynek w Polsce jest najczęściej spotykany. Skrzynki przelotowe pozwalają nam na opróżnianie skrzynki bez wychodzenia poza bramę. Otwór do opróżniania zamontowany jest po drugiej stronie skrzynki, dzięki czemu możemy ją zamontować w bramie lub w ścianie budynku.

Skrzynki pocztowe LED — wybór należy do Ciebie!

Podsumowując, wybór skrzynki na listy przede wszystkim zależy od tego, gdzie chcemy ją zamontować oraz od naszych wymagań. Jedni wybiorą skrzynki pocztowe LED, inni drewniane skrzynki na listy. Jednak niezależnie od naszych potrzeb szeroka oferta producentów takich skrzynek gwarantuje nam, że każdy znajdzie odpowiednią dla siebie skrzynkę.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna