Masz motocykl? Poznaj, jak najlepiej zabezpieczyć go przed kradzieżą

Chociaż to samochody osobowe najczęściej padają łupem złodziei, również i motocykle są na ich celowniku. Dlatego warto zadbać o odpowiednie uchronienie jednośladów, aby zminimalizować ryzyko jego utraty. Poznaj sposób, dzięki któremu możliwe będzie zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą.

Mówi się, że okazja czyni złodzieja – dlatego należy zrobić wszystko, aby uniemożliwić przywłaszczenie mienia lub jak najszybciej odnaleźć skradziony pojazd. Z pomocą przychodzi monitoring GPS – rozwiązanie, które stanowi skuteczne zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą.

Na czym polega monitoring motocykla?

Monitoring motocykla działa na prostej zasadzie: specjalny system pozwala na śledzenie pojazdu i umożliwia jego lokalizację w czasie rzeczywistym. Dzięki temu – w razie kradzieży jednośladu – można szybko zareagować, co zwiększy szansę na odzyskanie mienia.

Montaż systemu monitorującego jest właściwie bezinwazyjny, co stanowi jego dodatkową zaletę.

Wybierz zaawansowany monitoring GPS

Na rynku dostępnych jest wiele systemów pozwalających na monitorowanie lokalizacji jednośladu. Aby jednak zapewnić sobie możliwie najskuteczniejsze zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą, warto postawić na zaawansowane rozwiązania. Jak zatem powinien wyglądać nowoczesny system?

Innowacyjne produkty składają się z dodatkowych elementów przeciwkradzieżowych, wśród których wymienić można m.in.:

  • emitowanie głośnego sygnału ostrzegawczego
  • wyzwalanie alarmu w przypadku braku autoryzacji.

Jeżeli dojdzie do uruchomienia alarmu, wówczas informacja ta trafia do Centrum Monitorowania. Kolejnym krokiem jest poinformowanie właściciela o zaistniałym zdarzeniu i – jeśli faktycznie doszło do próby kradzieży – informowana jest również policja. Służby otrzymują nie tylko zgłoszenie o zniknięciu jednośladu, ale również dane uwzględniające aktualne położenie motocykla.

Już samo emitowanie sygnału dźwiękowego może okazać się skutecznym środkiem zapobiegawczym. Głośny dźwięk zwraca uwagę przechodniów, którzy zareagują na próbę kradzieży.

Na co zwracać uwagę, wybierając system monitorowania pojazdu?

Chociaż dla wielu osób głównie cena odgrywa istotną rolę, koszt instalacji systemu powinien być nadrzędnym kryterium. Znaczenie mają przede wszystkim takie aspekty jak:

  • formy zabezpieczenia przed kradzieżą
  • skuteczność systemu
  • dokładność przy określaniu pozycji skradzionego jednośladu.

Warto także zwrócić uwagę na doświadczenie firmy zajmującej się instalacją systemów monitoringu. Postaw na liderów w branży, którzy mogą zaproponować nie przystępną cenę, ale również nowoczesne rozwiązania.

Informacja prawna