Czapka z daszkiem – męska bejsbolówka, fullcap czy jeszcze inne modele? Poznaj rodzaje czapek z daszkiem

Męska czapka z daszkiem łączy w sobie wiele cech, które cenią mężczyźni. Jest nie tylko efekciarskim, ale również praktycznym dodatkiem. Chroni oczy i twarz podczas trudnych warunków atmosferycznych, głównie przed słońcem i deszczem. Wiele osób nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez czapki. Jak ją nosić, by wyglądać w danej stylizacji jak najlepiej? A przede wszystkim – jaką warto wybrać?

Czapka z daszkiem – męskie modele o różnych fasonach

Czapka z daszkiem jest ważną częścią subkultur, ale wcale nie trzeba przynależeć do żadnej społeczności, by włożyć to charakterystyczne nakrycie głowy. Zwłaszcza że modeli czapek jest bardzo dużo i każdy może dopasować je do swojego stylu. Jakie są dostępne czapki męskie? Sprawdź:

Czapka bejsbolówka – fason czapki przylega do głowy, a daszek jest wygięty. Dawniej daszek czapki miał prosty kształt, jednak tuż po kupieniu wyginano go, więc taki kształt zaczęto nadawać bejsbolówce już na etapie produkcji. Jak sama nazwa wskazuje, czapka bejsbolówka była atrybutem graczy baseballu. Właśnie dlatego czapkę zdobi często logo lub herb danej drużyny.

Czapka z daszkiem trucker – model czapki spopularyzowali truckerzy, czyli kierowcy tirów, a także rolnicy. Szukali oni nakryć głowy z szerokim daszkiem chroniącym przed słońcem, piankowym panelem z przodu i z siatką z tyłu głowy, która zapewniała przewiewność przez długie godziny. Z czasem czapka trucker trafiła do mainstreamu. Upodobali ją sobie m.in. raperzy. Dziś noszą ją wszyscy.

Czapka z daszkiem 5-panelowa – początkowo służyła kolarzom, następnie deskorolkarzom, a w końcu czapkę przysposobiła sobie ulica, traktując ją jako element stroju. Spopularyzowała ją m.in. marka Vans. Czapka składa się z 5 paneli zszytych ze sobą. Ma płytką budowę, a daszek ma jedynie lekkie wygięcie.

Czapka z daszkiem flexfit – czapka typu fitted, czyli z elastycznym paskiem z tyłu, który umożliwia dopasowanie nakrycia do obwodu głowy. Na taki pomysł wpadła marka Flexfit, która postanowiła w ten sposób ograniczyć liczbę rozmiarów. Z czasem czapkę zaczęto nazywać flexfit, czyli tak, jak brand, który ją zaprojektował.

Czapka z daszkiem snapback – sztywna, zabudowana czapka ze specjalnym, plastikowym zapięciem z kilkustopniową regulacją.

Czapka z daszkiem strapback – czapka, która posiada materiałowy lub skórzany pasek z regulacją na rzep, lub za pomocą płaskiej klamry. Charakterystyczny jest również szeroki daszek.

Czapka z daszkiem fullcap – model czapki z zabudowanym tyłem, bez zapięcia. Z tego względu należy zwracać uwagę na rozmiar nakrycia przed zakupem.

Czapki z prostym daszkiem – co ciekawe, nie ma nazwy dla tego typu czapek. Często nazywane są fullcapem, ale nie jest to jedyny model mający prosty daszek. Równie często pojawia się w czapkach typu strapback lub snapback.

Interesują Cię czapki z daszkiem? Męskie modele znajdziesz tutaj!

Do czego pasuje męska czapka z daszkiem? Propozycje stylizacji

Niezależnie od wybranego modelu czapki z daszkiem zawsze będą pasować do stylizacji w stylu streetwearowym. Dobrze wyglądają z prostymi t-shirtami i bluzami, jeansowymi katanami, puchowymi kamizelkami i bomberkami. Na dół jeansy lub joggery oraz sneakersy. Niektórzy panowie lubią łączyć różne style, czego przykładem może być stylizacja z koszulą oversize, jeansami oraz sneakersami i czapką z daszkiem.

Informacja prawna