Pompy membranowe DEPA – jakie zastosowanie?

Zastosowanie pomp membranowych jest niezwykle szerokie i dotyczy różnego rodzaju branż. Wynika to z ich niezwykle uniwersalnej konstrukcji, która umożliwia wydajny i bezpieczny transport rozmaitych cieczy, w tym również tych agresywnych chemicznie. Wśród czołowych producentów pomp membranowych znajduje się marka DEPA, która oferuje różnego rodzaju pompy membranowe o szerokim spektrum zastosowania. Jakiego dokładnie?

DEPA – niemiecka jakość i niezawodność

Niemiecka marka DEPA wchodzi w skład amerykańskiego konglomeratu techniczno-przemysłowego firmy Crane, która jest m. in. liderem branży obsługi płynów – w tym transportu różnego rodzaju mediów i kontroli zanieczyszczeń. Dzięki temu ceniona niemiecka marka z ponad 40-letnim doświadczeniem w produkcji wysokiej klasy pomp dysponuje niezwykle szerokim zapleczem technologicznym, które pozwala tworzyć jej jeszcze bardziej nowoczesne i wydajne pompy membranowe.

Stawiając na pompy DEPA, otrzymujemy urządzenia odznaczające się ekstremalną sterylnością i wysoką wydajnością. Z tego też powodu rozwiązania marki są często stosowane w przypadku przesyłu mediów bardzo wrażliwych. Ponadto konkretne serie produktów wyposażone w certyfikat zgodności z ATEX strefy 0 mogą być używane w skrajnie wymagających warunkach, gdzie istnieje zagrożenie wybuchem. W jakich aplikacjach znajdują zastosowanie pompy membranowe DEPA?

Pompy membranowe DEPA w przemyśle

Obszar zastosowań pomp membranowych jest niezwykle szeroki. Na szczególną uwagę zasługują pompy membranowe o wysokiej sterylności, które są dedykowane do użytku w przypadku transportu mediów wrażliwych. Są one z reguły stosowane w przemyśle spożywczym oraz farmaceutycznym. Oprócz tego pompy membranowe DEPA używane są do transportu mediów w takich branżach jak: produkcja i dystrybucja paliw, kosmetyka czy szeroko pojęty przemysł chemiczny.

Pompy membranowe DEPA doskonale sprawdzają się w przesyle zarówno substancji neutralnych oraz czystych, jak i agresywnych oraz abrazyjnych – w tym mediów z różnego rodzaju zanieczyszczeniami. Ich zastosowanie jest naprawdę olbrzymie, a bogata oferta pomp membranowych DEPA obejmuje urządzenia wykonane z różnych materiałów. Pompy DEPA odznaczają się także zróżnicowanym wyborem parametrów technicznych.

Rodzaje pomp membranowych DEPA

Charakterystyczną cechą pomp DEPA jest ich szeroki zakres personalizacji, tania eksploatacja i nieskomplikowana modułowa konstrukcja, dzięki której są one mało awaryjne, a w razie konieczności naprawy, przebiega ona bardzo szybko. Do wyboru mamy pompy wykonane z takich materiałów jak stal nierdzewna, aluminium czy tworzywa sztuczne. Wśród rodzajów pomp membranowych DEPA znaleźć można m. in.:

  • pompy do przesyłu mediów w warunkach sterylnych (serie L)
  • membranowe pompy wysokociśnieniowe (seria DB)
  • metalowe pompy membranowe odlewane (seria M)
  • membranowe pompy proszkowe do transportu hermetycznego (seria DP)
  • pompy membranowe z aluminium (typ DH-FA, seria M)

Nietrudno zauważyć, że pompy membranowe DEPA to doskonały wybór do aplikacji przemysłowych, w których liczy się przede wszystkim wydajność, bezpieczeństwo, higiena i sterylność. Same pompy są ekonomiczne, wydajne i proste w eksploatacji, co przekłada się na pełną kontrolę nad transportem mediów oraz zachowanie płynności wszystkich związanych z nim procesów.

Informacja prawna