Skąd popularność trenerów personalnych?

Panujący obecnie trend na zdrowy styl życia sprawił, iż jednym z zawodów, który cieszy się niesłabnącą popularnością jest trener personalny. Zapotrzebowanie na tego typu specjalistów wynika również z tego, iż wiele osób potrzebuje indywidualnego podejścia, planu treningów dopasowanego do swoich możliwości czasowych oraz osobistego motywatora. Choć dawniej trenerzy współpracowali głównie z zawodowymi sportowcami oraz osobami, które aspirowały do tej roli, dziś z ich usług może skorzystać w zasadzie każdy. Co warto wiedzieć na temat współpracy z taką osobą?

Trener personalny – na czym polega jego praca?

Zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie nieodłącznie wiąże się z rosnącą liczbą siłowni i klubów fitness. Te zaś otwierają się w zarówno w dużych miastach, jak i niewielkich miejscowościach. W małych klubach pracuje zwykle jeden trener personalny, jednak w dużych siłowniach należących do sieci, spotkamy co najmniej kilka osób, specjalizujących się w różnych formach treningów.

Instruktor pracuje indywidualnie ze swoimi klientami. Oprócz planu ćwiczeń, może także zajmować się ustalaniem diety. Bardzo ważnym zadaniem jest również wspomaganie podopiecznego w utrzymywaniu wysokiego stopnia motywacji i pracy nad silną wolą. Trenerzy mogą pomagać zarówno w zrzuceniu nadprogramowych kilogramów, uzyskaniu większej sprawności fizycznej, osiągnięciu konkretnego celu sylwetkowego, jak i powrocie do sprawności po chorobie.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat pracy trenera personalnego?

Obecność instruktora podczas treningów jest kluczowa z punktu widzenia prawidłowości wykonywania ćwiczeń. Dzięki stałej kontroli, podopieczni mogą uniknąć kontuzji i urazów, o które nietrudno podczas samodzielnych ćwiczeń. Trener personalny powinien posiadać szeroką wiedzę na temat anatomii człowieka, procesów fizjologicznych, dietetyki oraz suplementacji. Dzięki temu, może pomóc klientowi w osiągnięciu założonego celu.

Potrzebujesz trenera personalnego? Zapraszamy: trener personalny Kraków

Informacja prawna