Nakolanniki budowlane – dlaczego warto na nie stawiać?

Nakolanniki budowlane to specjalny rodzaj ochraniaczy, które zwiększają komfort wykonywania prac uciążliwych dla naszych kolan. Chronią dodatkowo część kolanową przed różnego rodzaju niebezpiecznymi sytuacjami, które mogą mieć miejsce w trakcie pracy na budowie. Dlaczego warto je zakupić? Podpowiadamy.

  • Dlaczego warto używać nakolanniki budowlane?

Nakolanniki budowlane są idealnym rozwiązaniem dla osób, które przez większą część dnia muszą pracować w trudnych i niekomfortowych warunkach, zwłaszcza w nietypowej pozycji. Pozwalają zwiększyć bezpieczeństwo wykonywanych obowiązków oraz chronią użytkownika przed bólem, kontuzją i różnego rodzaju problemami z kolanami. Dzięki nakolannikom możliwa jest nawet wielogodzinna praca bez konieczności zmiany pozycji. Ich zaletą jest przede wszystkim to, że w efektywny sposób odciążają kolana i równomiernie rozkładają ciężar całego ciała. Nie powodują także nieprzyjemnych odczuć i redukują ryzyko pojawienia się bólu lub dyskomfortu.

  • Z jakiego materiału warto zakupić nakolanniki budowlane?

Na rynku znajdziemy szeroki wybór nakolanników budowlanych. Różnią się one między sobą głównie rozmiarami oraz rodzajem materiału z którego są wykonane. Warto zwrócić uwagę szczególnie na ten drugi aspekt. Obecnie największą popularnością cieszą się nakolanniki żelowe. Są dość drogie, ale oferują bardzo wysoki komfort użytkowania. Zastosowany w nich żel równomiernie rozprowadza się w taki sposób, aby w jak najmniejszym stopniu naciskać na elementy naszego kolana. Można ich używać bez nieprzyjemnych odczuć nawet przez wiele godzin.

Jeśli szukamy tańszej alternatywy i oczekujemy wysokiego komfortu to warto rozejrzeć się za nakolannikami wykonanymi z elastycznej pianki. Są one bardzo dobrym wyborem do prostych prac wymagających klęczenia na twardym podłożu. Są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, więc nawet przypadkowy kontakt ze szkłem lub ostrymi elementami na budowie nie powinien wpłynąć na ich uszkodzenie. Nie nadają się jednak do pracy ciągłej, zwłaszcza wielogodzinnej, ponieważ nie oferują tak wysokiego komfortu jak te wypełnione żelem.

Nieczęsto w ofercie sklepów można spotkać się także z nakolannikami z tworzywa sztucznego, na przykład z polietylenu. Są dość drogie i oferują maksymalną ochronę użytkownika. Charakteryzują się także dużą wytrzymałością oraz odpornością na czynniki zewnętrzne. Mogą być z tego powodu nieco twarde, więc wymagają przyzwyczajenia. Idealnie sprawdzają się zwłaszcza przy dość niebezpiecznych pracach na budowie.

Informacja prawna