Jakie spodnie wybierać na co dzień, a jakie na szczególne okazje? Poradnik dla mężczyzn

Wielu mężczyzn ma problem z odpowiednim dobieraniem stylizacji. Często ich spodnie formalne pamiętają jeszcze zamierzchłe czasy i źle komponują się z formalnymi, nowoczesnymi koszulami. Zdarza się również mężczyźni źle dobierają spodnie do okazji. Oczywiście coraz więcej mężczyzn ma dobre poczucie stylu warto jednak przypomnieć, które spodnie absolutnie nie nadają się na formalne okazje, za to na co dzień sprawdzą się doskonale.

Co każdy mężczyzna powinien mieć w szafie?

Wybierając spodnie męskie mamy do wyboru nie tylko jeansy czy sztruksy, ale również te wykonane z innych materiałów, np. bawełny z domieszką tworzyw sztucznych. Jednak niezależnie od materiału, ważny jest krój. Wśród najpopularniejszych spodni na co dzień należy zatem wymienić bojówki i joggery. Te pierwsze to spodnie od lat uwielbiane przez facetów. Duże boczne kieszenie często wypełniają po brzegi, a to błąd, chyba że kupuje się bojówki moro lub khaki do celów wojskowych. Jeśli jednak bojówki nie mają służyć w boju, a na co dzień, to lepiej nie wypychać ich tysiącem drobiazgów. Już wystarczy że nosi się tam smartfon i portfel. Ważne jednak by wyraźnie się nie odznaczały. Do takich spodni nie najlepiej wyglądać będzie koszula męska. Już lepiej założyć ją do joggerów, czyli spodni ze ściągaczem, które swoim krojem nawiązują do spodni dresowych. Brzmi bardzo casualowo, jednak spodnie te mogą mieć bardziej elegancki design, dzięki odpowiedniemu materiałowi.

Jakie spodnie będą najlepsze do smart casualowych stylizacji?

Do koszuli zdecydowanie lepiej dobrać męskie cygaretki albo chinosy. Takie spodnie z koszulą będą doskonale się prezentować. Można również wybrać klasyczne spodnie garniturowe z prostą lub zwężaną nogawką, w przypadku bardziej formalnych okazji.

Wybierając bojówki albo joggery najlepiej nosić do nich proste t-shirty i bluzki. Mogą dobrze wyglądać w zestawieniu z kataną męską albo parką. Bardzo ważny jest dobór odpowiedniego obuwia, gdyż do joggerów najlepiej pasują adidasy i sneakersy, natomiast o bojówek trampki lub workery. Nie należy nosić do tego typu spodni eleganckiego obuwia, gdyż będzie to wyglądać dość osobliwie. Nawet trensetterzy trzymają się pewnych kanonów. Wygodne spodnie to podstawa, jednak zawsze należy pamiętać, by odpowiednio dopasować je do sylwetki. Pod tym względem zarówno joggery, jak i bojówki są bardzo uniwersalne.

Informacja prawna