Używany sprzęt na siłownie w praktyce. Wszystko, co warto wiedzieć!

Maszyny do ćwiczeń, w które musi być wyposażona każda siłownia, to niezwykle drogi sprzęt. Jedna sztuka danego urządzenia potrafi kosztować kilkadziesiąt tysięcy złotych. A potrzeba ich przynajmniej po kilka egzemplarzy z danego rodzaju. Ciekawą opcją, która pozwala na zoptymalizowanie kosztów zakupu urządzeń do ćwiczeń, jest nabycie używanego sprzętu na siłownię. Czy warto postawić na takie rozwiązanie? Jak to wygląda w praktyce?

Na czym polega wyposażenie siłowni w używany sprzęt

Wyposażenie siłowni obejmuje zarówno akcesoria do ćwiczeń, jak i maszyny treningowe. W tym drugim przypadku można je podzielić przede wszystkim na urządzenia do treningu aerobowego oraz siłowego. Inwestycja w nowe maszyny sprawia, że założenie nawet niewielkiej siłowni to koszt rzędu przynajmniej kilkuset tysięcy złotych. Można jednak znacząco go obniżyć, wybierając używany sprzęt na siłownie.

Mamy tutaj trzy opcje do wyboru:

  • zakup używanego sprzętu w dobrym stanie
  • zakup używanego sprzętu, który wymaga odnowienia
  • zakup zregenerowanego sprzętu na siłownię

W tym pierwszym przypadku zawsze warto przed włączeniem maszyny do komercyjnego użytku przeprowadzić jej profesjonalny przegląd. Jest to bowiem sprzęt, z którego będą korzystać klienci siłowni. Musi zatem być w pełni sprawny i bezpieczny.

Sprzęt wymagający odnowy będzie trzeba poddać regeneracji. Tutaj należy zachować ostrożność, a najlepiej zwrócić się do profesjonalnej firmy, która zajmuje się regeneracją sprzętu do ćwiczeń.

W ostatnim przypadku można nabyć już zregenerowane i gotowe do użytku maszyny. I jest to tak naprawdę jeden z najszybszych sposobów na zakup używanego sprzętu do ćwiczeń. Regeneracja przeprowadzona przez profesjonalistów obejmuje często również gwarancję.

Używany sprzęt na siłownie – na jakie marki postawić

To, że warto w ogóle brać pod uwagę używany sprzęt do ćwiczeń, wiąże się przede wszystkim z wysoką jakością wykonania tego typu urządzeń. Są one bowiem tak skonstruowane, aby wymiany poszczególnych komponentów eksploatacyjnych były stosunkowo proste, a sama maszyna mogła z powodzeniem być użytkowana przez bardzo długi czas – nawet przy bardzo dużym obciążeniu. Tutaj jednak liczy się marka urządzeń do ćwiczeń, a tym samym ich jakość.

Producentami renomowanych maszyn, które sprawdzają się jako używany sprzęt na siłownie, są między innymi:

  • TyechnoGym
  • Life Fitness
  • Precor

Taki używany czy zregenerowany sprzęt na siłownie to zazwyczaj maszyny poleasingowe, czy urządzenia z zamkniętych klubów fitness.

Regeneracja maszyn treningowych

Proces regeneracji używanego sprzętu na siłownie przywraca mu całkowitą sprawność. Jest to bowiem działanie wieloetapowe, obejmujące praktycznie wszystkie aspekty techniczne urządzenia. Maszyny są całkowicie rozbierane.

Sprawdzane są wszystkie:

  • układy mechaniczne, konstrukcyjne i elektroniczne,
  • następnie wymianie podlegają zużyte elementy eksploatacyjne i wykonywane są konieczne naprawy,
  • renowacji podlegają również elementy wizualne urządzeń – ramy i plastiki są gruntownie czyszczone i lakierowane.

Tym samym regeneracja maszyny to także świetna okazja do customizacji, czyli nadania sprzętom wybranej kolorystyki czy oznakowania logiem własnej siłowni.

 

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna