Modne kolory ścian w jadalni – które wybrać w 2022 roku?

Tworzenie przyjaznej atmosfery, sprzyjającej spotkaniom z bliskimi i spożywaniu posiłków, jest głównym celem aranżacji każdej jadalni. Pomóc w tym może wiele elementów dekoracyjnych, ale jednym z najważniejszych są modne kolory ścian. W 2022 roku można zdefiniować trochę trendów, które pokierują Cię w wyborze odpowiednich odcieni, świetnie sprawdzających się w jadalni. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji. Pamiętaj jednak, że to postawienie na kolory, które reprezentują Twój indywidualny styl oraz to, kim naprawdę jesteś, sprawi, że Twoje chwile z bliskimi podczas obiadów czy kolacji będą wyjątkowe.

Nowoczesna szarość

Odcienie szarości to modne kolory ścian do niemal każdego pomieszczenia w trendach 2022 roku. Stanowią bardzo bezpieczny wybór. Relaksujący, gołębi szary z odrobiną ciepła jest absolutnie neutralny i łatwo uzupełnisz go dodatkowymi akcesoriami, które wysuną się na pierwszy plan – pięknym drewnianym stołem, dużym lustrem, ulubionym dziełem sztuki czy komodą w połyskującej czerni. Za pomocą odcieni szarości możesz kreować zarówno przytulne, jak i bardzo eleganckie przestrzenie.

Dyskretny różowy

Dawno minęły czasy, gdy pokoje w kolorze różowym ograniczały się do aranżacji sypialni dla dziewcząt. W ciągu ostatnich kilku lat odcienie różu coraz częściej wkraczają do głównych obszarów domów i mieszkań. Świetnie sprawdzą się również w jadalni. Dzięki odpowiedniemu odcieniowi możesz zaprojektować stylową, wyrafinowaną przestrzeń. Jasny, delikatny róż będzie także idealny do oddzielania poszczególnych przestrzeni w domu z otwartą strefą dzienną – z jego pomocą w prosty sposób wyznaczysz miejsce spożywania posiłku. Estetycznie będzie kontrastować np. z jasną szarością czy zgaszoną bielą.

Odważna czerwień

Czerwień może nie być pierwszą barwą, która przyjdzie Ci do głowy podczas planowania aranżacji jadalni, ale modne kolory ścian w 2022 roku uwzględniają również jej odcienie. Czerwień zachęca do rozmowy i dodaje energii, dzięki czemu jest idealnym tłem dla biesiadnych kolacji. Musi być jednak używana z rozwagą. W jadalni warto postawić na głębsze odcienie, np. burgundowy. W połączeniu z ciemnymi meblami, nada przestrzeni komfortowy, elegancki styl. Odcienie te można przełamać akcentami z jasnego drewna lub białym kolorem, zastosowanym na podłodze czy stolarce okiennej.

Sprawdzona zieleń

Modne kolory ścian to obecnie oczywiście również zielony. Podobnie jak wspomniany już szary, barwa ta świetnie sprawdza się niemal w każdym pomieszczeniu. W jadalni będzie w dyskretny sposób uspokajać atmosferę, odprężając wszystkich domowników. Zieleń jest także doskonałym wyborem do złagodzenia nowoczesnych dekoracji i mebli, ponieważ nawiązuje do natury, zapewniając przyjemne poczucie równowagi. Z nią stworzysz wrażenie przyjemnego spożywania posiłku na świeżym powietrzu.

Informacja prawna