Jak zamienić diamenty na gotówkę ?

Ile warte są diamenty ? 

Odpowiedz na to pytanie jest bardzo złożona. Diamenty wyceniane są na podstawie różnych cech, nie tylko jak się czasem uważa na podstawie wielkości. Często niewileki diament może osiągnąć dużo wyższą cenę niż kilkakrotnie większy. Do czynników na podstawie których ocenia się wartość diamentu należą następujące parametry: wielkość – masę wyrażoną w (carat) karatach, (clarity) czystość określa się wartościami FL, IF, VVS, VS, SI, i I od najczystszej do zawierającej skazy i inkluzje, (colour) barwa określana literami od D do Z (idealnie przezroczyste). Oprócz tych wartości bardzo ważny jest szlif. Najcenniejsze diamenty to brylanty – posiadające specjalny szlif zawierający nie mniej niż 57 faset, który zapewnia charakterystyczny, niepowtarzalny blask.

Każdy diament powinien być zaopatrzony w międzynarodowy certyfikat. Lepiej wystrzegać się inwestowania w diamenty bez niego. W skupie diamentów może czekać wielkie rozczarowanie  i strata finansowa. Kupowane okazyjnie diamenty najczęściej maja o wiele niższe parametry niż zapewnia sprzedawca, a w skrajnych przypadkach mogą okazać się kamieniami o znikomej wartości  – jak na przykład popularne cyrkonie.

Kto prowadzi skup diamentów ?

Profesjonalnym skupem diamentów zajmuje się firma artar.eu. Nie tylko skupuje od reki diamenty, ale również zajmuje się wyceną i wystawia niezbędny certyfikat. Posiada międzynarodowe uprawnienia IDC – Międzynarodowej Rady Diamentów, a fachowcy dokonujący wyceny przeszli szkolenie w Anwertpii, gdzie znajduje się słynna na cały świat giełda diamentów. W skupie diamentów można sprzedaż zarówno tak zwane diamenty inwestycyjne jak i te, które stanowią integralną część biżuterii. Sprzedaż w oficjalnie działającym skupie diamentów, takim jak artar.eu gwarantuje uzyskanie optymalnej ceny i uczciwą transakcję. Po wycenie klient otrzymuje ofertę cenową i jeśli zostaje ona zaakceptowana gotówka wypłacana jest na miejscu.

Czy warto inwestować w diamenty ?

Diamenty i brylanty to typowe inwestycje długoterminowe. Nie można tutaj liczyć na tak zwaną okazję. Skup diamentów najchętniej przyjmuje diamenty inwestycyjne – są one nie tylko wyposażone w certyfikat, ale również specjalnie zapakowane. Takie opakowanie zwane Certicard i specjalnie zapieczętowane nie tylko chroni cenny kamień przed uszkodzeniami, ale również stanowi gwarancję autentyczności. Wydobycie diamentów na świecie z roku na rok maleje, a popyt rośnie. Jest to stabilna inwestycja, która ma jeszcze tę zaletę, że w razie potrzeby diamenty zawsze można bez problemu zamienić na gotówkę.

Informacja prawna