Fototapety na drzwi wewnętrzne- odmień wnętrze w prosty sposób

Drzwi wewnątrz pokoju czy korytarza to standard w każdym domu, ale fototapety na drzwi wewnętrzne, to już wyjście krok na przód. Niebanalna dekoracja, która odmieni wnętrze i przyciągnie uwagę każdego.

Efekt przestrzeni w wąskim korytarzu? 

Jeśli szukamy rozwiązań na aranżację wąskiego, ciemnego korytarza, fototapety na drzwi wewnętrzne są strzałem w dziesiątkę. Za sprawą obrazu naklejonego na drzwi czy ścianę jesteśmy w stanie nadać przestrzeni zupełnie nowy wymiar, zwiększając optycznie jej postrzeganie czy dodając światła. Schody prowadzące w górę „wyciągają” niemal przestrzeń i czynią pomieszczenie wyższym. Kolumnada zwężająca się w perspektywie, wydłuża spojrzenie i dodaje przestronności. Uchylone drzwi z widokiem na morze otwierają drogę do wakacyjnych wspomnień. Tajemnicze wrota, leśny tunel wśród drzew czy wyjście na malowniczą uliczkę pozwalają stworzyć niesamowity klimat i iluzję miejsca, które jest na wyciągnięcie ręki.

Drzwi nowoczesne czy klasyczne?

Wybór wzorów i obrazów zamieszczonych na fototapetach może wywołać zawrót głowy. Od rajskich pejzaży, kamiennych uliczek, komiksowych motywów po nowoczesne, trójwymiarowe abstrakcje, wywołujące zachwyt i wprawiających w zadziwienie. Wybrany motyw powinien być zgodny ze stylem i charakterem pomieszczenia, tworząc z nim spójną całość. Minimalistyczna sypialnia z antracytowymi ścianami, a pośród nich wejście po kamiennych schodach do soczysto zielonej dżungli. Nowoczesne wnętrze i ruchome schody prowadzące prosto w błękit nieba.

Drzwi prowadzące wprost do sauny, przyciągające zachęcająco ciepłem i obietnicą pełnego relaksu. Jeśli nie możesz się jednak zdecydować na żaden z tego typu motywów albo uważasz je za zbyt odważne do Twojej aranżacji, warto przyjrzeć się naklejkom imitującym drzwi. Od starych drewnianych wejść, przypominających zabytkowe portale, królewskie zdobione wrota po nowoczesne wejścia. Odmień swoje drzwi, zamiast wymieniać je na nowe i wpasuj w nie obraz, który jest najbliższy Twojemu sercu.

Fototapety na drzwi wewnętrzne- zrób to sam!

Fototapety na drzwi wewnętrzne są najprostszym rozwiązaniem, jeśli chcesz nadać drzwiom nowe życie. Oklejenie powierzchni nie wymaga specjalnych umiejętności, dodatkowego kleju czy ekipy remontowej, a samodzielna praca dodaje jeszcze więcej satysfakcji i dumy. Łatwa aplikacja i wysoka jakość materiałów, z których robione są fototapety na drzwi wewnętrzne, sprawiają, żetaka forma wykończenia wnętrza stanie się nie tylko piękną dekoracją, ale i doskonałym sposobem na szybką zmianę charakteru pomieszczenia. Jeśli nakleimy fototapetę na płaskich drzwiach licujących ze ścianą, uzyskamy efekt jednolitej powierzchni, niemal wpisanej krajobraz wnętrza. Jeśli natomiast mamy do dyspozycji drzwi w szerokiej ościeżnicy, możemy uzyskać efekt zjawiskowego obrazu zamkniętego w drewnianej ramie.

Informacja prawna