Jak działają kampanie RTB i dlaczego warto z nich korzystać?

Reklama internetowa może zapewnić doskonałe efekty przy niskich kosztach. Doskonałym przykładem takiej promocji są kampanie RTB. Co warto o nich wiedzieć?

Czym jest reklama RTB?

Reklama internetowa określana skrótem RTB, czyli real time bidding, polega na wykupieniu przestrzeni reklamowej do prezentacji oferty podczas aukcji prowadzonych w czasie rzeczywistym.

To nowoczesna, zautomatyzowana strategia reklamy internetowej, która zaliczana jest do kategorii programmatic buying. Pozwala na realizację spersonalizowanych działań marketingowych, maksymalizację zasięgów, a także na zwiększenie rozpoznawalności marki.

Prezentowana metoda reklamy w praktyce oznacza wykupienie przestrzeni reklamowej wtedy, gdy potencjalny klient zainteresowany jest konkretnym produktem czy usługą. Wówczas ma miejsce licytacja przestrzeni reklamowej, która odbywa się automatycznie. Wygrywa ten reklamodawca, który zaoferuje najwyższą cenę. To on może zaprezentować swoją reklamę klientowi.

Dlaczego warto zdecydować się na reklamę RTB?

Reklama określana jako RTB cieszy się obecnie dużym zainteresowaniem, co wynika z szerokiego wachlarza jej zalet.

Zalety korzystania z reklamy RTB:

  • personalizacja marketingu,
  • integracja procesów zakupowych,
  • zwiększanie zysków czerpanych z reklamy,
  • wzrost rozpoznawalności marki,
  • szerokie zastosowanie, w tym także remarketing,
  • zmniejszenie kosztów związanych z reklamą online,
  • przystępne ceny promocji.

Te korzyści wynikające z reklamy RTB powodują, że decyduje się na nią wielu przedsiębiorców działających online, w tym między innymi właściciele sklepów internetowych.

Jak zacząć korzystać z reklam RTB?

Kampanie reklamowe w ramach RTB najlepiej zlecić specjalistom w tym zakresie. Usługi takie może zaoferować każda dobra agencja reklamy internetowej czy dom mediowy w Warszawie oraz w innych miastach w Polsce.

Podsumowując, programmatic buying, w tym kampanie reklamowe RTB, to skuteczny sposób na prowadzenie działań reklamowych w internecie. Dzięki fachowej pomocy dobrych agencji pozwala na uzyskanie najlepszych rezultatów!

Informacja prawna