Sporty wodne, które warto przetestować

Mimo, że wakacje się skończyły nie znaczy to, że nie możemy uprawiać sportów wodnych! Wrzesień to idealny moment by spróbować niektórych z nich!

Mimo, że wakacje się skończyły nie oznacza to, że nie możemy uprawiać sportów wodnych! Wrzesień to idealny moment by spróbować niektórych sportów wodnych. Zastanawiasz się, które warto przetestować i w których spróbować swoich sił? Moc pozytywnych emocji i adrenaliny z całą pewnością dostarczy surfing, kitesurfing i windsurfing. Jeśli chcesz poznać wszystkie tajniki uprawiania tych sportów, skorzystaj z wiedzy instruktorów szkoły kitesurfingu Funkite.pl w Chałupach.

Sporty wodne

Miesiące wiosenno-letnio-jesienne to wyjątkowy czas, kiedy możemy spędzić dużo czasu na świeżym powietrzu. Ponadto to świetna szansa, żeby spróbować czegoś nowego lub odkryć w sobie nową pasję i połknąć przysłowiowego bakcyla. Jeśli ktoś uwielbia wodę, pływanie i wszelką aktywność sportową, to powinien zgłębić tajniki sportów wodnych. W ostatnim czasie cieszą się one coraz większą popularnością. Można je bez problemu uprawiać na akwenach otwartych, jak również zamkniętych.

W naszym kraju z każdym dniem przybywa fanów windsurfingu, kitesurfingu, a także wakeboardingu oraz flyboardingu, które zaliczane są do grupy sportów wodnych już nieco bardziej ekstremalnych. Wszystkie wymienione gwarantują niesamowite emocje i wrażenia, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Należy jednak pamiętać o swoim bezpieczeństwie i nie próbować samemu tego rodzaju nowych form aktywności sportowej. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z wiedzy i doświadczenia instruktorów sportów wodnych. Wbrew powszechnej opinii nie trzeba wyjeżdżać za granicę, aby nauczyć się surfingu, windsurfingu, czy kitesurfingu. Wystarczy zapisać się na kurs kitesurfingu, czy kurs windsurfingu. Nad polskim morzem, a dokładnie w Chałupach organizuje je między inni szkoła kitesurfingu Funkite.pl. Posiada ona szeroką ofertę kursów, a także obozów, w tym chociażby obóz kitesurfingowy oraz surfingowy. Istnieje możliwość uczestnictwa indywidualnego lub grupowego.

Surfing

Surfing to jeden z najpopularniejszych i najbardziej znanych sportów wodnych. Nie będzie przesadą powiedzieć, że to matka sportów ekstremalnych. Kojarzy się nam przede wszystkim ze słoneczną Kalifornią czy Portugalią. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby surfing uprawiać także nad polskim morzem. To nic innego jak unoszenie się na fali. Do jazdy (ślizgu) potrzebna jest nam specjalna deska, która unoszona jest przez czoło fali.

Decydując się na surfing, należy posiadać niezwykłą koncentrację i umiejętność pracowania ciałem. Osoby, które mają opanowaną jazdę na snowboardzie, deskorolce, nartach będą miały ułatwione zadanie podczas nauki surfingu. Dodać należy, że kiedy dobrze zaznajomimy się z tą dyscypliną, otrzymamy niejako przepustką do mierzenia się z innymi rodzajami sportów wodnych, tj. windsurfing czy kitesurfing.

Windsurfing

Windsurfing to kolejny rodzaj sportu wodnego, który uprawiany jest przy użyciu deski i przymocowanego do niej elastycznie pędnika żaglowego. Jest kilka odmian tej dyscypliny, m.in. freeride, freestyle, formuła, slalom, super x, speed oraz wave. Do jego uprawiania potrzebna jest nie tylko silna fala, ale także wiatr. Warto dodać, że od 1984 roku windsurfing zaliczany jest do dyscypliny żeglarskiej na igrzyskach olimpijskich.

Kitesurfing

Śmiało można stwierdzić, że kitesurfing to obecnie jeden z najmłodszych, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijających się sportów wodnych. Zamiennie używa się również nazwy kiteboarding. To połączenie elementów trzech sportów tj. windsurfing, wakeboard oraz snowboard. Polega na poruszaniu się po wodzie na desce lub hydroskrzydle, przy pomocy pędnika – latawca napędzanego wiatrem. Ogromną zaletą tej dyscypliny jest to, iż można ją uprawiać w Polsce przy niemal każdej pogodzie.

Sporty wodne w szkole kitesurfingu Funkite.pl 

Chcesz doświadczyć wyjątkowych emocji, przeżyć niesamowitą przygodę, a przy tym wszystkim aktywnie spędzić czas wolny? Sprawdź szeroką ofertę szkoły kitesurfingu Funkite.pl i spróbuj swoich sił w sportach wodnych, które ci to wszystko gwarantują. Wybór sportów wodnych jest naprawdę duży: surfing, kitesurfing, windsurfing, wakeboarding, flyboarding, SUP, kitefoil, kite foilboarding, skimboard i wiele innych. Przetestuj różne dyscypliny i wybierz tę najlepszą dla siebie.

Informacja prawna