Bateria prysznicowa – jaką wybrać?

Bateria prysznicowa

Remontujesz lub wykańczasz łazienkę? W takim razie bez wątpienia staniesz przed szeregiem decyzji zakupowych, które zadecydują, jak ostatecznie będzie wyglądać Twoja łazienka i czy będzie ona miejscem funkcjonalnym, czy też nie. Jaką baterię prysznicową kupić? Czym się kierować podczas jej wyboru?

Bateria do prysznica – ale jaka?

Bateria do prysznica to zazwyczaj wybór na lata, dlatego warto dobrze przemyśleć sprawę i rozważyć wszystkie za i przeciw. Do wyboru są baterie natynkowe, czyli takie, które montuje się na ścianie bezpośrednio do rur. Jest to rozwiązanie cieszące się dość dużą popularnością, gdyż takie baterie są niedrogie, a ich montaż przebiega szybko i bez większych problemów. To dobry wybór, gdy remontujemy starą łazienkę i nie chcemy narażać się na dodatkowe koszty. Oczywiście wybierając baterię natynkową, musimy mieć świadomość tego, że będzie zamontowana dokładnie w miejscu instalacji wodnej. Bateria natynkowa świetnie prezentuje się w łazienkach urządzonych w stylu klasycznym lub retro.

Gdy zależy nam na nowocześniejszym rozwiązaniu, dobrym wyborem będzie bateria do łazienki podtynkowa, która jest dyskretna i elegancka. Baterie podtynkowe są montowane tak, że widoczna jest wyłącznie maskownica i dźwignia, a pozostała część konstrukcji jest ukryta w ścianie. Dzięki temu można uzyskać bardzo estetyczne, eleganckie wnętrze. Montaż takiej baterii musi być wykonany przed położeniem płytek, jeśli przewidujemy takie prace.

Odpowiedni system natrysku

Poszczególne baterie prysznicowe różnią się od siebie sposobem montażu oraz systemem natrysku. Do wyboru mamy standardowe słuchawki prysznicowe, deszczownice, a także natryski przesuwne. W minimalistycznych łazienkach najlepiej sprawdzą się deszczownice, gdyż są bardziej estetyczne oraz większe niż klasyczne słuchawki prysznicowe, dlatego kąpiel jest dużo przyjemniejsza.

Gdy nasza rodzina jest duża i z prysznica korzystają zarówno dorośli, jak i dzieci, dobrym wyborem będzie natrysk przesuwny, który pozwala na dostosowanie baterii do wzrostu konkretnej osoby. Takie opcji nie posiadają tradycyjne słuchawki prysznicowe.

Kolorystyka

Bateria prysznicowa to widoczny element w łazience, dlatego musimy zadbać nie tylko o to, aby była praktyczna, ale także estetyczna i spójna z aranżacją wnętrza. Obecnie wybór armatury łazienkowej jest duży i wcale nie musimy ograniczać się wyłącznie do standardowych baterii chromowanych. Świetnie wygląda na przykład bateria czarny mat, którą można dopasować do nowoczesnego wystroju. W łazienkach coraz częściej pojawiają się także baterie prysznicowe i umywalkowe w kolorze złotym, które wprowadzają do wnętrza nieco luksusu.

Bateria prysznicowa musi być funkcjonalna i trwała – dzięki temu długo posłuży, nie tracąc swoich walorów estetycznych. Z pewnością nie zaskoczy nas także żadna usterka!

Informacja prawna