Inwestycje w serwery – jaki wybrać?

Firmy z sektora MŚP inwestują w nowych pracowników, nowe technologie czy biura. Jednak my polecamy uwadze skupienie się także na aspektach związanych z pracą na danych i ich ochroną.

Dell R240 – serwer dla MŚP

Sektor małych i średnich firm to jeden z najszybciej rozwijających się obszarów gospodarki. Wiele firm już po roku notuje zyski większe dwukrotnie. Jest to doskonała sytuacja pod względem biznesowym. Ważne, aby nie przegapić momentu, gdy należy zwiększyć wydajność pracy w przedsiębiorstwie. W takich przypadkach firmy decydują się na inwestycje takie jak:

  • Zatrudnienie nowych pracowników
  • Zwiększenie przestrzeni pracy
  • Zakup dodatkowych urządzeń do pracy
  • Optymalizacja pracy zespołu

Jeśli prowadzimy firmę, której praca w głównej części polega na pracy na danych (biuro rachunkowe, agencja marketingowa itp.) to dobrą inwestycja będzie zakup serwera firmowanego. W tym momencie polecamy sprawdzić model Dell R240, który cechuje się szybkim dostępem do danych oraz wysokim poziomem ochrony.

Dlaczego warto kupić serwer?

Korzyści, jakie płyną z takiej inwestycji opierają się głównie na ochronie danych firmowych (projektów, umów czy liczb) oraz szybszą pracą na nich (tworzenie, analiza i zbieranie danych). Do wyboru mamy dwa typy serwerów: tower i rack. Różnią się one obudową oraz zastosowaniem.

Serwery Rack dedykowane są dla firm, które chcą posiadać lub już posiadają własną serwerwnie, bowiem do ich użytkowania niezbędna jest szafa serwerowa. Serwery Tower natomiast mają obudowę podobną do komputera stacjonarnego i nie potrzebują dodatkowych urządzeń. Te drugie polecane są do mniejszych firm, które nie planują tworzenia własnego zaplecza serwerowego.

Serwery rack takie jak Dell R340 to doskonałe rozwiązanie dla:

  • Szkół, sądów, urzędów miast
  • Firm informatycznych, rachunkowych,
  • Przedsiębiorstw produkcyjnych,

Wszędzie tam, gdzie ilość danych przetwarzanych przez pracowników jest duża i stopień ochrony ich jest również wysoki. Dla wszystkich właścicieli firm, którzy chcą zainwestować w serwery, ale nie do końca wiedzą jaki wybrać, polecamy Dell konfigurator, który w kilku szybkich krokach dobierze odpowiednie urządzenie.

Informacja prawna