Męski zegarek — czym się kierować przy jego wyborze?

zegarki męskie

Zakup zegarka wiąże się z wieloma dylematami, które mogą przyprawić o prawdziwy ból głowy. Ogromny wybór męskich zegarków nieco przytłacza, dlatego chęć wyboru modelu, który będzie nam służył latami, powinien być poprzedzony konkretną analizą. Czym warto się kierować przy zakupie zegarka?

Jakie będzie przeznaczenie zegarka?

Na samym początku warto nieco ograniczyć zakres wyszukiwań zegarków do takich modeli, które faktycznie spełnią nasze oczekiwania. O czym mowa? Oczywiście o przeznaczeniu zegarka. Jeśli ktoś twierdzi, że istnieje uniwersalny zegarek na każdą okazję, to grubo się myli.

Inaczej przecież będziemy podchodzić do zakupu zegarka sportowego, które mają wspierać naszą aktywność fizyczną, a inaczej do wyboru zegarka eleganckiego, którego założymy na uroczyste okazje. Zarówno smartwatche Garett, jak i zegarki Casio są wykonane z uwzględnieniem najwyższej jakości, jednak pasują one do innych sytuacji.

A zatem, do czego jest nam potrzebny zegarek? Chcemy w nim chodzić na co dzień do pracy, w której obowiązuje sztywny, elegancki dress code? W takim wypadku warto postawić na zegarek na bransolecie, który świetnie wkomponuje się w formalną stylizację, ale doda nam także uroku podczas nieformalnych spotkań z przyjaciółmi. A może często wyjeżdżamy na górskie eskapady i przyda nam się wielofunkcyjny zegarek, który nie tylko poda nam czas, ale także nasze położenie i ilość wykonanych kroków? Wtedy skupmy się na nowoczesnych zegarkach sportowych.

Jaki mechanizm zegarka sprawdzi się u nas najlepiej?

Zdecydowana większość mężczyzn poszukujących nowego zegarka stawia na klasyczne modele. W tym przypadku powinniśmy zastanowić się, który mechanizm będzie najlepszy. Tutaj główną rolę grają nasze preferencje. Mechanizm zegarka możemy podzielić na dwie główne kategorie:

  • Mechanizm kwarcowy
  • Mechanizm automatyczny

Pierwszy z nich oparty jest na bardzo wytrzymałej i żywotnej baterii, która przy dobrych wiatrach wyczerpie się dopiero po kilku latach. W tym czasie zegarek będzie bardzo precyzyjnie wskazywać godzinę, a przy tym zyskujemy pewność jego niezawodności. W końcu zegarek kwarcowy to relatywnie prosta konstrukcja, w której nie ma co się zepsuć.

Mechanizmy automatyczne, kiedyś bardzo popularne, również dzisiaj wracają do łask tych użytkowników, którzy stawiają na prestiż i klasyczną konstrukcję męskiej biżuterii. Zegarki te są ponadczasowe pod warunkiem, że regularnie dokonujemy ich przeglądu. Mechanizm napędzany jest sprężyną napędową, która z czasem może ulec eksploatacji.

Jaki budżet na zakup zegarka ustaliliśmy?

Na samym końcu budżet. To bardzo istotny element procesu wyboru zegarka, który również pozwoli nam nieco ograniczyć zakres rekomendowanych modeli. Ile chcemy wydać na zegarek? 100 złotych? 500 złotych? A może nasz budżet wynosi kilka tysięcy?

W każdym przypadku możemy liczyć na dobry jakościowo zegarek, który spełni nasze oczekiwania i będzie z nami przez wiele lat. Najdroższe zegarki to najczęściej te, które na tarczy mają logo prestiżowego producenta. Nie oznacza to jednak, że zegarki tańsze będą w czymkolwiek gorsze. Co więcej, bardzo często jeden producent oferuje kilka wariantów zegarka, który różni się bogactwem funkcjonalności. Przykładem mogą być zegarki Garmin, których cena waha się w granicach od 300 złotych, do nawet 3000 złotych. Każdy z nich jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, a różnią je dodatkowe funkcje, za które możemy, ale nie musimy płacić.

Artykuł partnera.

Informacja prawna