Jak dawkować jabłczan kreatyny? Różnice między monohydratem, a jabłczanem kreatyny.

Jeżeli aktywnie trenujesz na siłowni i zależy Ci na budowaniu masy mięśniowej oraz redukcji tkanki tłuszczowej – jabłczan keatyny jest doskonałym wyborem. Suplement, który znacznie różni się od monohydratu kreatyny, spełnia zadanie skutecznego wsparcia intensywnych ćwiczeń fizycznych i pozwala na szybszy przyrost masy mięśniowej. Sprawdź, jak preparat zwiększa wydolność fizyczną i dla kogo powstał!

Jabłczan kreatyny – podstawowe informacje

Kwas β-metyloguanidynooctowy, czyli właśnie kreatyna, jest elementem pośredniczącym w przekazywaniu mięśniom energii. Cały proces odbywa się w warunkach wyczerpujących szkoleń fizycznych.

Jabłczan kreatyny powstał w wyniku kombinacji jednej cząsteczki kreatyny oraz dwóch elementów kwasu jabłkowego, dzięki czemu tworzyć się stabilna forma kreatyny.

Jabłczan kreatyny i monohydrat – różnice

Aby przedstawić charakterystykę obu związków, należy rozpocząć od składu, a cały kontrast skrywany jest w nazwie preparatów. Monohydrat kreatyny oznacza fragment kreatyny połączony z jedną cząsteczką wody. Taka struktura sprawia, że środek może utracić swoje właściwości podczas działania enzymów trawiennych.

Jabłczan kreatyny rozwiązuje ten problem, ponieważ trwalsza faktura zapobiega szybkiemu rozpadowi. Co więcej, suplement wykazuje sporą rozpuszczalność w wodzie, więc także wchłanialność. Parametry preparatu sprawiają, że uzyskana masa mięśniowa jest lepszej jakości, a same tkanki- silniejsze. W rezultacie możemy zaobserwować spadek poziomu tkanki tłuszczowej, bez nadmiernego wzrostu samych mięśni.

Monohydrat skupia się na szybkości działania oraz efekcie wizualnym podniesienia objętości mięśnia. Warto jednak zaznaczyć, że to zjawisko wiąże się z procesem retencji, czyli zatrzymywania wody w organizmie użytkownika.

Monohydrat kreatyny jest bardzo efektywną i popularną metodą dla osób intensywnie trenujących, ale to właśnie jabłczan zapewnia długotrwałe wyniki oraz najlepszą klasę. Właśnie dlatego, suplement dedykowany jest sportowcom z sektora sztuk walki, biegów oraz pływania.

Dawkowanie jabłczanu kreatyny

Gwarancją najlepszych rezultatów jest stosowanie odpowiedniego i dopasowanego do potrzeb dawkowania. Kolejnym pozytywnym aspektem jabłczanu jest wspomniana już wchłanialność substancji. Umożliwia to przyjmowanie mniejszych dawek, bez utraty pożądanych efektów.

Standardowa dawka to zakres od 3 do 5 gramów dziennie, a ewentualne konfiguracje zależą od indywidualnych preferencji. Środek może być przyjmowany wraz z posiłkiem o wyższym indeksie glikemicznym, co zapewnia szybki transfer do komórek mięśniowych. Skonsultuj się ze specjalistą, aby poznać praktyczne informacje i zachować pełne bezpieczeństwo stosowania.

Informacja prawna