Elektryczne ogrzewanie podłogowe – czy montaż instalacji jest problematyczny?

Obecnie tradycyjne piece grzewcze odchodzą do lamusa. W nowym budownictwie stawia się na ogrzewanie elektryczne, które może współgrać również z instalacją fotowoltaiczną. Jest to sprawdzone i praktyczne rozwiązanie, które gwarantuje sporą estetykę. Czy montaż tego typu instalacji jest trudny? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Kotłownia zajmuje sporo miejsca w każdym budynku. Dodatkowo jest to miejsce, w którym zawsze jest brudno. Jeżeli budujesz swój własny dom – pomiń to pomieszczenie. Nie musisz go robić w Twoim miejscu zamieszkania. Obecnie tradycyjne piece już dawno przestały być opłacalne. Od tego typu tradycyjnych rozwiązań odchodzi się na rzecz elektryki. Prym na polskim rynku wiedze elektryczne ogrzewanie podłogowe, które cieszy się uznaniem nawet wśród najbardziej wymagających użytkowników. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim jest ono oszczędne, estetyczne, ale także bezpieczne i łatwe w użytkowaniu. A jak wygląda sprawa montażu? Na pewno do niego przydatny może okazać się Danfoss TWA-K.

Montaż elektrycznego ogrzewania podłogowego

Jeżeli nigdy nie miałeś nic do czynienia z montażem instalacji elektrycznych – rzeczywiście lepiej postaw na fachową wiedzę osób, którzy są w stanie zamontować w Twoim domu elektryczne ogrzewanie podłogowe. W tym przypadku konieczna jest fachowa wiedza na temat poszczególnych przewodów, złączek, ale również samych czujników oraz napędów termicznych. Wśród nich na pewno warto wymienić Danfoss TWA-K, który jest najczęściej używany przy tego typu instalacjach. Jest on dostępny w bardzo korzystnej cenie na stronie internetowej sklepu Mikroenergetyka. Przy montażu tego typu instalacji ważne jest to, aby robić to w trakcie budowy domu, czy też jego remontu. Wymaga to bowiem sporej ingerencji w wylewkę podłogową. Właśnie dlatego cały montaż wiąże się z koniecznością rozprowadzenia odpowiednich przewodów po poszczególnych wnętrzach. Dobra wiadomość jest jednak taka, że cały proces nie musi długo trwać! Wprawiony specjalista jest w stanie przygotować instalację w ciągu kilku dni. Wszystko oczywiście zależy od wielkości i ilości pomieszczeń.

Postaw na świetny wygląd i funkcjonalność

Jeżeli stawiasz na funkcjonalność, a także wysoką estetykę – elektryczne ogrzewanie podłogowe to w Twoim przypadku strzał w dziesiątkę. Napęd termiczny Danfoss TWA-K, ale również wiele innych przydatnych urządzeń, w tym także sterowników znajdziesz w sklepie internetowym Mikroenergetyka. Warto zatem go odwiedzić i przejrzeć ich bogatą ofertę. Ponadto proponują oni również bardzo konkurencyjne ceny.

Informacja prawna