Czy Twoja firma może skorzystać na promocji przez influencerów?

Influencer marketing jest jedną z nowszych form reklamy w internecie, która cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Czy to dobry wybór także dla Twojej firmy?

Na czym polega influencer marketing?

Działania reklamowe określane jako influencer marketing odnoszą się do promocji realizowanej przy pomocy influencerów.

Influencer (od ang. influence – wpływ) to osoba ważna, popularna, która ma wpływ na innych. Termin ten stosowany jest w kontekście reklamy internetowej, ponieważ to właśnie w Sieci influencerzy gromadzą swoje grono fanów. Robią to przy udziale mediów społecznościowych, na przykład Instagrama, Facebooka, YouTube czy blogów online.

Ta metoda promocji charakteryzuje się wysoką skutecznością. Jest autentyczna i wiarygodna, a także pozwala na dotarcie do precyzyjnie określonej grupy docelowej.

Jak przebiega influencer marketing?

Najczęściej reklama tego typu polega na przekazaniu influencerowi określonych produktów czy dostarczeniu mu usług reklamodawcy. Następnie influencer recenzuje je na swoim profilu lub po prostu ją prezentuje swoim odbiorcom.

Reklama taka może więc przybierać różne formy, na przykład może mieć postać linka we wpisie, sesji zdjęciowej czy też filmiku.

W ramach marketingu tego typu prowadzone są również inne działania, na przykład organizowane są konkursy, przekazywane są kody rabatowe itp.

Kiedy warto wykorzystać influencer marketing?

Generalnie, influencer marketing jest uniwersalną metodą reklamową, która może sprawdzić się w promocji każdego typu produktu czy usługi. Kluczowe jest tutaj wybranie odpowiedniego influencera, posiadającego taką grupę fanów, która byłaby najbardziej zainteresowana promowaną ofertą.

Najlepiej zatem skorzystać z pomocy profesjonalistów. Dobra agencja influencer marketingu, taka jak na przykład agencja tearsofjyoy.pl, może doradzić, jakie rozwiązania marketingowe w tym zakresie będą mogły okazać się najskuteczniejsze, a także wprowadzi je w życie.

Reasumując, influencer marketing to warta uwagi propozycja dla niemalże każdej firmy. To skuteczna reklama online, dzięki której można poprawić rozpoznawalność swoich produktów i usług oraz zwiększyć ich sprzedaż.

Podobne posty

  • Ranking najlepszych perfum na wiosnę dla mężczyznRanking najlepszych perfum na wiosnę dla mężczyzn Mimo że zima nie była zbyt mroźna, a temperatury były całkiem znośne, wszyscy z pewnością oczekujemy wiosny. Powoli zaczyna już dawać się nam we znaki w postaci pierwszych kwiatowych pąków […]
  • Komputer stacjonarny – jaki wybrać?Komputer stacjonarny – jaki wybrać? Wybór komputera nie jest sprawą prostą - ilość poszczególnych modeli tego typu urządzeń dostępnych na rynku jest naprawdę wielka. Decyzję co do tego czy chcemy nabyć laptopa, czy też […]
  • Ferrari – etui na telefon dla miłośników motoryzacjiFerrari – etui na telefon dla miłośników motoryzacji Ferrari to jedna z najwspanialszych marek w historii motoryzacji. Posiada obecnie status kultowej i jest bardzo chętnie wybierana przez sławnych aktorów, muzyków czy sportowców. Samochody […]
  • Zalety treningu z trenerem personalnymZalety treningu z trenerem personalnym W ostatnich latach wyraźnie widać wzmożone zainteresowanie zdrowym trybem życia oraz troską o swoją fizyczność. Sporo ludzi coraz częściej sięga po nieocenioną pomoc trenera personalnego. […]
  • Co wziąć pod uwagę przy zakupie pieca ogrodowego do pizzy?Co wziąć pod uwagę przy zakupie pieca ogrodowego do pizzy? Zapach świeżej pizzy z pieca to ulubiony zapach wielu wielbicieli włoskich potraw. Często ciężko znaleźć prawdziwą włoską restaurację i tęsknimy za niezapomnianym smakiem ulubionych […]
  • Płynne szkło ratunkiem w niespodziewanych sytuacjach!Płynne szkło ratunkiem w niespodziewanych sytuacjach! Wyobraź sobie taką sytuację: idziesz spokojnie ulicą, wysyłając wiadomość z Twojego dotykowego telefonu. Nagle ktoś w całkowitym roztargnieniu potrąca Twoje ramię, a Ty upuszczasz telefon. […]
Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]