L-arginina przed seksem – działanie i dawkowanie

L-arginina jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod leczenia dysfunkcji seksualnych. Jej przyjmowanie niesie ze sobą szereg korzyści, które w wymierny sposób mogą poprawić życie erotyczne każdego mężczyzny. Na czym polega jej działanie? Ile argininy przed seksem należy przyjąć, aby zauważyć poprawę?

Czym jest l-arginina?

L-arginina to jeden z aminokwasów, czyli związków chemicznych syntetyzowanych w organizmie człowieka. Bierze udział w wielu procesach metabolicznych, dlatego jej obecność jest niezbędna do prawidłowej przemiany materii oraz wytwarzania innych niezbędnych substancji. Aminokwas ten pod względem budowy chemicznej składa się z kwasu glutaminowego oraz proliny, jednak bardziej istotne znaczenie ma jego działanie. L-arginina odgrywa kluczową rolę w wytwarzaniu tlenku azotu, który z kolei wpływa bezpośrednio na układ krwionośny. To właśnie zaburzenia w dystrybucji krwi są częstą przyczyną problemów z potencją, przez którą poziom życia seksualnego znacznie się obniża. Działanie tego aminokwasu pośrednio zwiększa wytrzymałość i elastyczność naczyń krwionośnych – również tych, które są odpowiedzialne za rozkurcz ciał jamistych prącia. L-arginina może być zatem skutecznym sposobem na poprawę życia intymnego, a jej przyjmowanie nie będzie wpływało negatywnie na inne narządy, takie jak wątroba lub nerki.

L-arginina przed seksem – jakie dawki przyjmować?

Wielu mężczyzn poszukuje w internecie odpowiedzi na najbardziej nurtujące ich zagadnienia. Zalicza się do nich między innymi sposoby powiększania penisa, metody zwiększania doznań seksualnych i techniki na dłuższą erekcję. Większość tych kwestii zalicza się do aspektów medycznych, dlatego wpływ na nie wymaga dłuższego i odpowiednio ukierunkowanego działania. L-arginina przed seksem teoretycznie powinna poprawić sprawność seksualną, skutkując dłuższą erekcją i poprawą potencji, jednak sprawa ta jest bardziej złożona. Standardowe dawki, które są zalecane przez producentów, mogą przynieść wymierne korzyści jedynie w przypadku cyklicznego stosowania. Tym samym przyjęcie l-argininy na kilka godzin przed stosunkiem nie przyniesie widocznej poprawy. Warto jednak zdecydować się na regularną suplementację dobową, która powinna wynosić od 3 do 8 gramów.

L-arginina – ile przed seksem wziąć tabletek?

Opisywana przez producentów skuteczność l-argininy przyjmowanej chwilę przed planowanym stosunkiem to w rzeczywistości rozszerzony efekt placebo. Wynika to bowiem z faktu, że sam aminokwas nie wpływa bezpośrednio na poprawę potencji i silniejszą erekcję. Wytwarzany przy jego użyciu tlenek azotu jest syntetyzowany w organizmie, jednak widoczny efekt w postaci uelastycznienia ścian naczyń krwionośnych i ułatwienia przepływu krwi do ciał jamistych wymaga określonego czasu. Dodatkowo l-arginina jest obecna w organizmie każdego człowieka – różny może być jedynie jej poziom. Aminokwas ten nie jest zatem remedium na wszelkie męskie problemy, którego efekty będą równie spektakularne – jak na przykład po użyciu pompki do penisaTo związek chemiczny o skomplikowanej budowie, który faktycznie wpływa pozytywnie na sferę seksualną, ale pod jednym warunkiem – regularnej suplementacji. L-arginina przed seksem będzie miała zatem działanie oparte na efekcie placebo. Większość obecnych na rynku preparatów z tym aminokwasem to suplementy, które są uzupełnieniem diety – a nie jak wiele osób uważa prawdziwymi lekami.

L-arginina – rozczarowanie?

Aminokwas ten nie odmieni całkowicie życia intymnego, jednak trudno nie zauważyć jego pozytywnych efektów. L-arginina w odpowiednich dawkach rzeczywiście wpływa na stan układu krwionośnego, który odgrywa kluczową rolę w dysfunkcjach seksualnych. Warto zatem pamiętać, że poprawę potencji lub unikanie przedwczesnych erekcji można osiągnąć poprzez wieloczynnikową, holistyczną metodę. Zaliczać się do niej może terapia psychologiczno-behawioralna, wsparcie ze strony partnerki, urozmaicone życie erotyczne i suplementacja niezbędnych związków – na przykład l-argininy. Tylko rozsądne i zrównoważone podejście do tego aspektu życia może przynieść rezultaty, które zrewolucjonizują sferę erotyczną na lata.

Informacja prawna