Sposoby na obniżenie ceny polisy OC przez młodego kierowcę

W Polsce ubezpieczenie OC jest obowiązkiem każdego kierowcy. Należy nim objąć swój pojazd mechaniczny, aby móc poruszać się legalnie po drogach na terenie kraju, ale również Europy. Cena polisy zależy od wielu czynników – w tym również wieku kierowcy. Wraz z doświadczeniem za kierownicą rosną szansy na zniżki za bezszkodową jazdę. Nie oznacza to, że młodsi kierowcy są skazani na drogie ubezpieczenie. Istnieje kilka sposobów na proste i szybkie obniżenie ceny polisy OC.

Kalkulator OC dużą pomocą dla młodego kierowcy

Kalkulatory internetowe, tzw. porównywarki są bardzo popularnym rozwiązaniem wśród kierowców, którzy planują zakup ubezpieczenia samochodu. Kalkulatory OC to proste w obsłudze, a co więcej darmowe narzędzia, z których mogą korzystać także młodsi właściciele pojazdów. Może to pomóc w zaoszczędzeniu nawet kilkuset złotych. Warto wiedzieć, że stawki różnią się także między towarzystwami ubezpieczeniowymi. Najlepszym rozwiązaniem zatem jest przejrzenie jak największej liczby ofert – gwarantuje to uzyskanie tej najkorzystniejszej.

Jaki skorzystać z porównywarki polis OC?

Znalezienie najlepszej oferty za pomocą porównywarki internetowej jest bardzo łatwym i szybkim zadaniem. Wystarczy wejść na stronę internetową i uzupełnić specjalny formularz. Zawiera on pytania, na które odpowiedzi pomogą systemowi precyzyjnie wyliczyć wysokość składki. Trzeba podać dane osobowe oraz podstawowe informacje o samochodzie, jak model i marka, rok produkcji czy pojemność silnika. Cała operacja zajmuje zaledwie kilka minut, a może oszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie, ponieważ różnice między towarzystwami ubezpieczeniowymi mogą być naprawdę duże.

Rejestracja samochodu ze starszym współwłaścicielem

Kolejnym bardzo popularnym sposobem na tańsze OC dla młodego kierowcy jest rejestracja pojazdu z drugą osobą, która ma większe doświadczenie za kierownicą. Zniżki za bezszkodową jazdę otrzymuje się po pewnym czasie. Takie rabaty sięgają nawet 50% podstawowej ceny. Młody kierowca nie posiada takich udogodnień. Młody kierowca rejestrując samochód wspólnie z członkiem rodziny sprawia, że obie osoby mogą korzystać ze zniżek za bezszkodową jazdę. W razie zdarzenia drogowego, które spowoduje jeden z kierowców – niestety rabaty zostaną utracone. To bardzo wygodne rozwiązanie dla młodszego kierowcy.

Zakup ubezpieczenia w pakiecie

Pakiety ubezpieczeń – na przykład OC, AC i NNW, umożliwiają uzyskanie naprawdę niższej ceny niż ta podstawowa. Gwarantuje to oszczędność oraz większą ochronę samochodu, pasażerów czy samego kierowcy. W przypadku młodego kierowcy, może się to okazać bardzo przydatnym rozwiązaniem. Towarzystwa ubezpieczeniowe oraz kalkulatory OC organizują często różnego rodzaju promocje. Warto zwracać uwagę na takie wydarzenia, ponieważ niższa cena polisy to dodatkowa oszczędność.

Informacja prawna