Ruch znacząco zmniejsza ryzyko otyłości oraz poprawia samopoczucie. To nie jest jednak najważniejsze. Lekarza podkreślają, że stała aktywność fizyczna prowadzi do wielu zbawiennych właściwości. Jakich?
Bieganie pomaga w walce z depresją
Psychiatrzy oraz psychologowie z każdego zakątka świata zgadzają się, że aktywność fizyczna pomogą w walce z depresją, jak i jej objawami. Najlepsze efekty jesteśmy w stanie uzyskać poprzez połączenie sportu z medytacją. Osoby borykające się z takimi problemami powinny zainteresować się bieganiem, spacerami czy jazdą na rowerze.
Bieganie uszczęśliwia
Nie każdy biegacz lubi biegać, jednak samo dobieganie jest bardzo motywujące. Euforia pojawiająca się po treningu jest naprawdę uzależniająca. Badacze z USA zbadali wielu biegaczy i rowerzystów, ćwiczących ze średnią intensywnością oraz dowiedli, że uprawianie w czasie uprawiania sportu w ich organizmach dochodzi do sporego wzrostu anandaminu. Jego działanie jest zbliżone do efektu psychoaktywnego THC marihuanie. Nawet pół godziny biegania może znacznie poprawić nasze samopoczucie.
Biegania wspomaga umiejętność uczenia się
Najnowsze badania przeprowadzone w Londynie jasno mówią, że ćwiczenia aerobowe w bardzo dużej mierze rozwijają nasze procesy poznawcze. Biegania, ćwiczenia fitness czy jazda na rowerze uaktywnia oraz włącza neurony w naszym mózgu, a to właśnie one są odpowiedzialne za przyswajanie wiedzy.
Bieganie poprawia pamięć
Jak już wszyscy wiemy, bieganie dobrze wpływa na nasze przyswajanie wiedzy. Dodatkowo jogging czy żwawy marsz może nas uchronić przed chorobą Alzheimera. Kanadyjscy badacze dowiedli, że aktywność fizyczna znacząco zwiększa aktywność układu limbicznego. To właśnie on jest odpowiedzialny za naszą pamięć. Bieganie ma pozytywny wpływ na osoby w każdym wieku!
Jak widać, bieganie ma wiele zalet. Warto również stawiać sobie cele. Jednym z nich może być bieg ninja warrior, który dla wielu jest ogromnym wyzwaniem. Jednak jak sama nazwa wskazuje, po jego ukończeniu będziemy prawdziwymi wojownikami.