Jak skutecznie wydłużyć stosunek płciowy?

Jak zwiększyć potencję

Wielu mężczyzn boryka się z problem zbyt wczesnego wytrysku. Sprawia to, że tracą oni pewność siebie, a problem ten może odcisnąć piętno na psychice. Nakłada się na to również niezadowolenie partnerki, która z pewnością oczekiwała czegoś więcej. Najlepszym sposobem na przedłużenie stosunku są liczne preparaty dostępne w sklepach w postaci tabletek lub maści. Bardzo dobrym pomysłem są również rozmaite ćwiczenia. Warto więc przyjrzeć się najpopularniejszym metodom, które pomogą wydłużyć stosunek.

Jak wydłużyć stosunek — domowe sposoby

Mężczyzna, który ma problemy ze zbyt wczesnym wytryskiem, nie musi od razu uciekać się do tabletek na potencję. Warto wcześniej zastosować kilka prostych ćwiczeń, które wykonywane regularnie z pewnością pomogą pozbyć się tego problemu. Co ważne, do ich wykonania nie jest potrzebny żaden specjalistyczny sprzęt, wystarczy jedynie odrobina chęci. Przy niektórych w nich może również pomóc partnerka.

Pierwszą metodą jest tak zwana technika trzech palców. Została ona wynaleziona przez starożytnych Chińczyków już 5 tysięcy lat temu i do dziś jest uważana za jedną z najbardziej skutecznych metod na opóźnienie szczytowania. Należy jednak pamiętać, że ta technika wymaga odpowiedniego refleksu oraz dużej wprawy ze strony partnerki. Chcąc opóźnić zbliżający się moment wytrysku, należy trzema palcami przycisnąć punkt znajdujący się w centralnej części krocza (między odbytem a jądrami). Taka czynność opóźni szczytowanie i pozwoli odetchnąć na kilka minut.

Jak zwiększyć potencję? — trening mięśni Kegla

Mięśnie Kegla (PC) mają bardzo duży wpływ na to, jak szybko mężczyzna dojdzie do orgazmu. Najlepszym sposobem na to, aby opóźnić wytrysk, jest ich regularne ćwiczenie. Mężczyzna powinien wykonywać 30 szybkich serii skurczów i rozluźnień mięśni Kegla oraz kilka serii długich skurczów, które powinny trwać przynajmniej po 10 sekund. Bardzo ważne jest, aby ćwiczenia te wykonywać codziennie rano i wieczorem oraz z każdym tygodniem zwiększać czas napięcia mięśni.

Mocne oraz elastyczne mięśnie Kegla sprawią, że mężczyzna będzie mógł lepiej kontrolować sytuacje w łóżku i dowolnie sterować swoim przyrodzeniem. Są również niezbędne w tantrycznych metodach opóźniania wytrysku. Warta poznania jest także metoda wycofania. W chwili zbliżającego się wytrysku mężczyzna powinien wyjąć członka z pochwy, pozostawiają w niej jedynie czubek główki. Następnie należy napiąć mięśnie PC i policzyć do 10, a ochota na zbyt szybki wytrysk minie.

Jak wydłużyć stosunek? — pozostałe techniki

Bardzo polecaną metodą zwłaszcza przez amerykańskich seksuologów, jest technika STOP and GO. W chwili, gdy mężczyzna poczuje, że zbliża się orgazm, powinien przerwać penetrację i zająć się pieszczotami partnerki. Dopiero gdy napięcie nieco opadnie, może znowu wziąć się do roboty. Taka metoda pozwala przedłużyć stosunek nawet dwukrotnie. Dostępnych jest jeszcze wiele innych technik, warto więc się z nimi zapoznać i wybrać tę najbardziej odpowiadającą własnym potrzebom.

Najlepsza maść na erekcję — co wybrać?

W przypadku, gdy ćwiczenia nie odniosą rezultatu, warto sięgnąć po odpowiedni preparat. Wielu mężczyzn zastanawia się, jaka jest najlepsza maść na erekcję. Wybór nie jest wcale łatwy, na rynku można bowiem nabyć wiele takich specyfików, różniących się między sobą składem oraz działaniem. Taka maść z pewnością jednak pomoże pozbyć się problemu zbyt wczesnego orgazmu.

Zawarte w takim preparacie aktywne składniki sprawią, że erekcja ulegnie znacznemu wzmocnieniu oraz wydłużeniu. Poprawiają one bowiem ukrwienie penisa, dzięki czemu staje się one większy i jednocześnie bardziej wrażliwy na dotyk. Maść na potencję w swoim składzie najczęściej zawiera pobudzającą kofeinę oraz żeń-szeń, miłorząb japoński, który poprawia ukrwienie narządów płciowych, a także chmiel zwyczajny, który ma właściwości ujędrniające oraz przeciwstarzeniowe. Żel na potencję z pewnością pomoże wnieść do sypialni odrobinę świeżości, ponadto może skutecznie zastąpić lubrykant.

Artykuł partnera.

Informacja prawna