5 powodów, dla których warto kupować polisy online

Przez Internet można zrobić dziś niemal wszystko: zamówić obiad, zrobić zakupy, porozmawiać z lekarzem i uzyskać receptę… oraz ubezpieczyć samochód, swoje zdrowie, firmę czy mieszkanie. Dlaczego warto zdecydować się na kupno polisy online?

Oszczędność czasu

Wybór polisy u agenta oznacza dwie możliwości: albo wybór „pierwszej lepszej” polisy, albo wizytę w co najmniej kilku biurach celem poznania innych propozycji. Ta pierwsza opcja z pewnością skończy się przepłaceniem za składkę, a druga oznacza wiele godzin odpowiadania na te same pytania. Decydując się na kupienie polisy online, np. na stronie https://www.ubezpiecz-pojazd.pl/, odpowiadasz na nie tylko raz – uzupełniając dane w porównywarce.

Oszczędność pieniędzy

Uzupełnienie formularza w porównywarce daje dostęp do informacji o wysokości składki u kilkunastu ubezpieczycieli. Tym samym użytkownik ma możliwość wyboru najtańszej z tych, które oferują zadowalający go zakres ochrony. Propozycje są oczywiście dostosowane do jego konkretnego pojazdu, zostają bowiem wygenerowane na podstawie udzielonych odpowiedzi na pytania o dane właścicieli i samochodu czy jednośladowca. Kupując polisę online, można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych!

Wygodny dostęp do historii polisy

Ubezpieczający otrzymuje polisę w formie elektronicznej, na maila. Może więc założyć sobie folder dedykowany właśnie ubezpieczeniom. W każdej chwili będzie mógł do niego zajrzeć. Oznacza to, że na wypadek wystąpienia szkody nie będzie już musiał przeszukiwać segregatorów, teczek, szuflad i pojazdu w poszukiwaniu aktualnego dokumentu, by sprawdzić nr polisy. Wystarczy wejście na maila i otwarcie ostatniej wiadomości z dokumentem ubezpieczenia.

Możliwość płatności online

Opłacanie polisy u agenta czy w multiagencji często wiąże się z poniesieniem dodatkowych koszów za pośrednictwo. W przypadku kupowania polisy online można zapłacić składkę bez wstawania z kanapy, analizowania godzin otwarcia biura ubezpieczeń – i bez dodatkowych kosztów. Wystarczy BLIK – i gotowe!

Szeroki wybór ubezpieczycieli

Dostęp do ofert kilkunastu firm ubezpieczeniowych to pewność, że użytkownik wybierze najbardziej atrakcyjną z możliwych. W przypadku większych miast, w których swoje oddziały ma każdy ubezpieczyciel, na odwiedzenie wszystkich po kolei zdecydowanie nie wystarczyłoby całego dnia. Zwłaszcza biorąc pod uwagę korki. Z kolei w mniejszych miejscowościach ma się zwykle dostęp do jednego lub kilku biur, a więc niespecjalnie jest w czym wybierać.

Wybór i kupno polisy online to oszczędność na wielu płaszczyznach. Zdecydowanie warto skorzystać z tej możliwości!

Informacja prawna