Czym kierować się przy wyborze rolek do jazdy slalomem?

Niezależnie od tego czy rolki posłużą do rekreacyjnej jazdy z rodziną, czy myślimy o nich bardziej wyczynowo warto poważnie potraktować wybór sprzętu. Najtańsze, dostępne w hipermarketach czy na portalach aukcyjnych nie spełnią swojego zadania. Są bardzo nietrwałe, i przy intensywnym użytkowaniu pierwsze problemy mogą pojawić się już po kilkunastu jazdach.

Po z tym rolki kiepskiej jakości mogą powodować dyskomfort, a nawet mogą być przyczyną poważnej kontuzji. Nie tylko rolki do slalomu, ale każde warto dobrać starannie do swoich potrzeb, możliwości i do kieszeni. Trzeba zastanowić się w jaki sposób będziemy ich używać najczęściej i jaki styl jazdy nam odpowiada najbardziej. Wybór rolek jest tak samo ważny jak wybór na przykład butów narciarskich. Dobrej jakości rolki do slalomu to sprzęt zaawansowany technicznie. Tylko takie dadzą przyjemność z freestylowej jazdy i zapewnią komfort i bezpieczeństwo.

Gdzie kupić rolki do slalomu?

Rolki do slalomu powinny bardzo dobrze przylegać do stopy. Najlepiej je przymierzyć przed zakupem, stąd wybór wyłącznie przez Internet nie jest najlepszym pomysłem. Jednak prawidłowe dopasowanie rolek to więcej niż standardowa przymiarka obuwia. Freeskate.pl oferuje rzadko spotykaną usługę. Dobiera zarówno rozmiar i rodzaj butów do rolek jak i konfiguruje rolki do slalomu zgodnie z możliwościami i potrzebami klienta.

Freeskate to prawdziwi pasjonaci rolek. Oprócz sprzedaży i dopasowania organizują warsztaty i zawody dla rolkarzy w każdym wieku. Sami czynnie uprawiają ten sport i z pewnością potrafią fachowo doradzić. Freeskate.pl oferuje nie tylko rolki i ich dopasowanie, ale również części zamienne, serwis i wszystkie akcesoria dla fanów jazdy zarówno spokojniejszej jak freestylowej.

Jakimi cechami wyróżniają się rolki do slalomu?

Przede wszystkim powinny idealnie przylegać do stopy z każdej strony. Twierdzenie, że nowo kupione rolki się rozchodzą lub ułożą same nie sprawdza się w praktyce. Nie mogą być zbyt duże aby stopa się nie przemieszczała, nie mogą również być zbyt ciasne. Przy dopasowaniu rolek do slalomu trzeba wziąć pod uwagę nie tylko długość stopy, ale jej kształt, szerokość, a także wagę ciała. Nie mogą mieć zbyt długiej płozy, muszą zapewnić odpowiednią zwrotność. Powinny być również lekkie. Klamry i sznurowadła muszą zapewnić optymalną stabilność stopy aby zapobiec kontuzji. Rolki do slalomu przeznaczone sa dla tych, którzy pierwsze kroki w tym sporcie mają już za sobą.

Informacja prawna