Pierścionki zaręczynowe z grawerunkiem – hit czy kit?

pierścionek zaręczynowy

Kupowanie pierścionka zaręczynowego jest bardzo wyjątkowym i stresującym momentem. Oprócz wybrania odpowiedniego modelu i rozmiaru przyszły narzeczony musi zdecydować czy wykonać grawer. W wielu salonach z biżuterią wykonanie napisu jest w gratisie, jednak nie wszyscy się na niego decydują. Czy warto grawerować pierścionek zaręczynowy? Jakie napisy graweruje się najczęściej?

Czy warto grawerować pierścionek zaręczynowy?

Pierścionek zaręczynowy to cenna ozdoba, od której ważniejsza będzie tylko obrączka. Towarzyszy kobiecie przez cały okres narzeczeństwa aż do dnia ślubu, a później może nosić go na drugiej dłoni. Jest to bardzo wyjątkowa biżuteria. Aby nadać jej jeszcze większej wartości i wywołać emocje u wybranki serca, warto wykonać grawer. Jest to personalizowany napis na wewnętrznej stronie pierścionka, który może podkreślić uczucie między narzeczonymi. Może istnieć wiele takich samych pierścionków, ale dzięki grawerowi każdy jest wyjątkowy na swój sposób. Napis może być romantyczny, zabawny lub sentymentalny. Przyszła żona na pewno doceni ten mały, ale znaczący gest. Grawer nawet po wielu latach wywołuje wzruszenie i sprawia, że kobieta jest przywiązana do pierścionka  jeszcze bardziej.

Co wygrawerować na pierścionku?

To pytanie zadaje sobie wiele panów w momencie kupowania pierścionka zaręczynowego dla swojej wybranki. Najprostszym i sprawdzonym wyborem są imiona lub inicjały zakochanych. Taki grawerunek jest bardzo prosty, ale uwielbiany przez kobiety. Aby grawer jeszcze bardziej nawiązywał do relacji między dwiema osobami, warto obok imion dodać serce. Innym tradycyjnym już grawerunkiem jest data. Najczęściej jest to dzień zaręczyn, aby upamiętnić ten wyjątkowy moment. Taki napis nawet po wielu latach małżeństwa będzie wywoływał uśmiech na twarzy i przywoływał ciepłe wspomnienia. Pięknym symbolem, który równie często jest grawerowany, jest rok rozpoczęcia związku i znak nieskończoności. Jeśli szukasz oryginalnego pomysłu, wybierz cytat lub sentencję. Taki napis jest bardzo romantyczny i  z pewnością wzruszy przyszłą narzeczoną.

O czym warto pamiętać decydując się na grawer?

Specjalista z salonu Fugart tłumaczy:

„Nie na wszystkich pierścionkach można grawerować. Decydują o tym grubość i szerokość biżuterii. Co więcej, zdobienia niektórych pierścionków np. rozmieszczenie kamieni, również uniemożliwiają wykonanie napisu”.

Gdy upewnisz się, że pierścionek  jest odpowiedni do grawerunku, pamiętaj, że napis nie musi być podniosły i szablonowy. Ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia. Warto wziąć pod uwagę m.in. Wasze poczucie humoru. Niektóre panie od tradycyjnych napisów, wolą coś zabawnego, co nawiązuje do drugiej połówki.

Wybierając rodzaj napisu, warto pamiętać  m.in. o rodzaju czcionki. Po latach noszenia pierścionka niektóre napisy mogą ścierać się i zniekształcać. Obsługa salonu powinna pomóc w wyborze idealnego rodzaju napisu. Jeśli chcesz wygrawerować cytat lub sentencję zwróć uwagę na jej długość — nie na wszystkich pierścionkach zmieszczą się długie i wyraźne napisy.

Informacja prawna