Czym jest magnez w płynie i jak go stosować? Sprawdzamy

Magnez jest pierwiastkiem powszechnie występującym w przyrodzie. Jest niezbędny do życia wszystkich żywych organizmów, w tym także ludzi. Jego niedobór najczęściej kojarzy się ze skurczami mięśni. Działanie magnezu jest jednak o wiele szersze. Wpływa m.in. na układ nerwowy, budowę tkanki kostnej oraz na układ krwionośny. Jeżeli chcesz szybko uzupełnić braki tego pierwiastka – sięgnij po magnez w płynie. Czym tak właściwie jest ten preparat i jak go używać? W jakich sytuacjach może Ci pomóc? Przeczytaj nasz poniższy artykuł, a wszystko stanie się jasne.

Czym jest magnez w płynie?

Magnez możesz suplementować na różne sposoby. Często spotykane są preparaty w postaci tabletek lub kapsułek, które jednak nie sprawdzą się w przypadku osób zmagających się z problemami ze strony układu pokarmowego. Dużą popularnością cieszą się także płatki magnezowe – dodane do kąpieli pozwolą na uzupełnienie deficytów tego pierwiastka. Warto jednak wypróbować magnez w płynie, który jest niezwykle łatwy w aplikacji.

Mowa tu o żelach, które znajdziesz m.in. w ofercie sklepu internetowego zechsal.pl. Zawierają one wysoko skoncentrowany pierwiastek. Są przystosowane do nakładania na skórę, np. od razu po kąpieli lub po treningu. Polecane są szczególnie sportowcom, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystała z nich każda osoba, która odczuwa niedobór magnezu.

Jak stosować magnez w płynie?

Już wiesz, że stosowanie magnezu w płynie jest niezwykle proste. Wystarczy, że użyjesz 1 do 4 ml żelu. Ilość dopasuj do wielkości miejsca, które ma być smarowane. Należy wmasować go w ciepłą skórę, dlatego zaleca się wykonywanie tego zabiegu tuż po kąpieli lub treningu. Aby uzyskać dodatkowy poślizg, można wcześniej zwilżyć ręce wodą. Żel powinien pozostać na skórze przez ok. 20 minut, po czym należy go spłukać. Dla lepszych efektów zabieg warto wykonywać codziennie.

Dlaczego warto sięgnąć po magnez w płynie?

Magnez w postaci żelu magnezowego to produkt polecany wszystkim osobom, którym zależy na szybkim uzupełnieniu niedoborów. Sprawdzi się także w przypadku osób zmagających się z różnego rodzaju alergiami i nietolerancjami ze strony układu pokarmowego. Jak już zdążyłeś się dowiedzieć, korzystanie z tej formy magnezu jest niezwykle proste, a efekty regularnego stosowania zaobserwujesz bardzo szybko.

Magnez w płynie łagodzi bóle stawów, kręgosłupa i działa kojąco w stanach przewlekłego zmęczenia fizycznego, m.in. spowodowanego intensywnym treningiem. Działa zbawiennie na skórę. Poprawia jej ogólny stan i łagodzi dolegliwości, takie jak egzema czy trądzik. Wpływa również na funkcjonowanie układu nerwowego, zmniejszając napięcie i niwelując trudności z zasypianiem.

Informacja prawna