Jak dbać i kiedy wymieniać wycieraczki samochodowe?

wycieraczki samochodowe

Wydaje się, że poszukując części samochodowych najbardziej zaniedbanych przez kierowców, można poprzestać na wycieraczkach samochodowych. Wiele osób zwleka z ich wymianą, co jest bardzo ryzykowne. Wycieraczki bowiem, nawet te najlepsze, zużywają się bardzo szybko. Zatem kiedy przychodzi czas na ich wymianę? Jak rozpoznać, że to już ten moment? Jakiego rodzaju model wybrać, decydując się na wymianę?

Dlaczego wycieraczki samochodowe są tak ważne?

Dobra widoczność drogi to prawdopodobnie najważniejsza rzecz, o którą powinien zadbać kierowca. Nie widząc, co dzieje się przed nami, nie jesteśmy w stanie odpowiednio szybko zareagować. Tym samym na przedniej szybie nigdy nie powinno znajdować się nic, co ogranicza widoczność. Za to właśnie odpowiadają wycieraczki samochodowe. Usuwają one gromadzące się krople wody oraz płatki śniegu. Jednak to nie wszystko, wycieraczki wykorzystuje się również do czyszczenia przedniej szyby. Nie można zapominać, aby przed uruchomieniem wycieraczek użyć płynu do spryskiwaczy.

Jak dbać o wycieraczki?

Kierowca ma duży wpływ na żywotność wycieraczek. Może on sprawić, że będą one właściwie pełniły swoje funkcje nawet o kilka miesięcy dłużej. Trzeba tylko przestrzegać kilku prostych zasad:

  1. Nigdy nie używać wycieraczek samochodowych na sucho.
  2. Regularnie czyścić szybę i gumki na wycieraczkach.
  3. Nie używać wycieraczek, gdy temperatura szyby osiąga skrajne wartości.

Korzystanie z wycieraczek na sucho sprawia, że o wiele szybciej dochodzi do ich zatarcia i tracą funkcjonalność. Dlatego też  z elementów tych należy korzystać tylko wtedy, kiedy szyba jest mokra, czy to od deszczu lub śniegu, czy też od płynu do spryskiwaczy. Warto również pamiętać o regularnym wycieraniu gumek na wycieraczkach. Gromadzące się na nich zanieczyszczenia mogą porysować szybę, ale również prowadzą do szybszego zużycia samych wycieraczek. Ponadto nie należy włączać wycieraczek, gdy szyba jest zmrożona. Może to doprowadzić nawet do jej fizycznego uszkodzenia. Przed włączeniem wycieraczek, trzeba rozmrozić lód, który osiadł na szybie.

Niezbędna wymiana wycieraczek samochodowych

Nie jest trudno dostrzec chwilę, w której wymiana wycieraczek jest konieczna. Zaczynają one rozmazywać wodę, zamiast ją odprowadzać. Ponadto zużyte wycieraczki brudzą szybę. W takiej sytuacji czasami na pewien czas sytuację uratuje przeczyszczenie gumek na wycieraczkach. Jednak warto w takich okolicznościach jak najszybciej wymienić wycieraczki samochodowe. Z pomocą przyjdzie sklep Ucando.pl. Jest to internetowy podmiot oferujący szeroki wybór części samochodowych, w tym także wycieraczek.

Informacja prawna