Co może dla ciebie zrobić profesjonalna stolarnia?

Profesjonalne meble ogrodowe wykonane z dobrego gatunkowo drewna, właściwie zabezpieczone i na wymiar? Tak, to jest możliwe. Możesz zamówić meble i inne elementy wyposażenia i małej architektury ogrodowej w jednej z lepszych stolarni w kraju.

Odpowiednie drewno do każdego zastosowania

Atutem współpracy z dobrą stolarnią jest szeroki dostęp do surowców różnego typu. Dzięki temu można zamówić meble, jak i elementy ogrodowej zabudowy czy wyposażenia zarówno z surowca krajowego, jak i modnego drewna egzotycznego. Sam dostęp do drewna w korzystnej cenie to nie wszystko. Warto też zwrócić uwagę na profesjonalny proces obróbki i przygotowania materiału, włącznie z zabezpieczaniem go i koloryzowaniem.

Zamawiając wyposażenie w naszej stolarni, klient zyskuje możliwość niemal dowolnego koloryzowania drewna. Nie ma problemu z wykonaniem tarasu i konstrukcji pergoli w estetyce nawiązującej do naturalnej kolorystyki świeżego drewna, jak i z koloryzowaniem każdego elementu na dowolny kolor. Jedyne ograniczenia to budżet i fantazja zamawiającego.

Nie tylko najdroższe gatunki

Współpraca z naszą stolarnią daje klientom możliwość konsultacji na temat zastosowania różnych gatunków drewna do wytwarzania mebli, wyposażenia i zabudowy ogrodowej. Korzystając z naszego doświadczenia, klienci zawsze zyskują dostęp do informacji, które ułatwiają świadome podjęcie decyzji dotyczących wyboru rodzaju drewna i sposobu jego zabezpieczenia. Okazuje się, że nie zawsze drogie egzotyczne drewno jest najlepszym rozwiązaniem.

Co więcej, stosując nowoczesne techniki impregnacji i koloryzowania drewna często udaje się uzyskać trwałość i estetykę bardzo zbliżoną do tej, jaką oferują właśnie gatunki egzotyczne. Wszystko zależy od przeznaczenia wyposażenia i efektu, jaki zamierza uzyskać zamawiający. Nie wyklucza to sytuacji, w których nieznacznie droższe drewno egzotyczne okazuje się na tyle efektowne i trwałe, że nie ma sensu rozważać zastosowania tańszego surowca.

Techniki zabezpieczenia i koloryzowania

Sekretem doświadczonych stolarzy jest stosowanie właściwych gatunków odpowiednio przygotowanego drewna do różnych zastosowań. Powszechnie wiadomo, że drewno nie może być ani zbyt wilgotne, ani za suche, ponieważ prowadziłoby to do szybko postępującej degradacji jego struktury. Ewentualne pęknięcia, pęcznienie, skręcanie czy inne odkształcenia nie zawsze są efektem pożądanym, a już szczególnie w przypadku efektownych eleganckich mebli tarasowych, konstrukcji pergoli i różnego rodzaju wyposażenia ogrodowego.

Warto wiedzieć, że stolarnia woodmarket pracuje na preparatach dedykowanych dla profesjonalnego rynku usług stolarskich. To doskonałe środki do impregnacji, koloryzowania i zabezpieczania drewna każdego gatunku i klasy. Dzięki właściwej technologii oraz dopracowanej procedurze obróbki, montażu i zabezpieczania drewna, nasze produkty zachowują oczekiwany wygląd przez wiele lat. Co więcej, wszystkie zamawiane elementy można w dowolnym momencie poddać renowacji, odświeżeniu lub kompletnie zmienić ich estetykę.

Informacja prawna