Jak rozwieszać pranie, by obyło się bez żelazka?

Pranie to wciąż temat tabu dla bardzo wielu panów. Dlatego na właściwie każdym kroku można zobaczyć, jak wielu z nich, szczególnie singli decyduje się na przyjście do pracy w pogniecionych koszulach czy koszulkach. Jednocześnie należy pamiętać o tym, że w dużej mierze naprawdę wiele zależy od właściwego podejścia.

4 podstawowe zasady przy rozwieszaniu prania, by nie prasować:

1 Zasada – oczywiście należy pamiętać o tym, że zaraz po zakończeniu prania, należy wywiesić ubrania. Im dłużej będą one przebywały w pralce, tym bardziej trwałe staną się zagniecenia na nich. Dlatego należy pamiętać o tym,  by za każdym razem nie czekać dłużej jak kwadrans z rozwieszeniem ubrań. W ten właśnie sposób można będzie zapomnieć o prasowaniu na zawsze.

2 Zasada – warto strzepywać ubrania zanim się je powiesi. W ten właśnie sposób, poszczególne włókna się wyprostują, a co za tym idzie samo ubranie będzie znacznie mniej wygniecione. Niestety, wciąż wiele osób zapomina o tej zasadzie, co oznacza, że w późniejszym czasie można spotkać się z pogniecionymi ubraniami. Śmiało więc można zacząć stosować tę zasadę od zaraz, by można było ocenić efekty. Wystarczy strzepnąć ubranie dwa razy i powiesić, by można było zobaczyć efekty już po pierwszym zastosowaniu tej zasady.

3 Zasada – posiadaj wieszaki. Wiadomo, że w momencie w którym pranie wyschnie, prasujemy je i chowamy do szafy na wieszakach. Jednak można tego typu czynność znacznie sobie ułatwić. Wystarczy już podczas rozwieszania prania, po strzepnięciu  koszuli dwa razy powiesić ją na wieszaku. W ten właśnie sposób po wyschnięciu można będzie znacznie szybciej wszystko uporządkować i schować do szafy.

4 Zasada – mniej znaczy więcej. Bardzo często stosujemy więcej środków piorących czy tez płynów do płukania, ponieważ wydaje nam się, że w ten sposób zyskujemy. Niestety, zapominamy o tym, że zbyt dużo środków piorących może się znacznie gorzej wypłukiwać z danych tkanin. Podobnie jest ze środkami do płukania, gdyż ich nadmiar sprawia, że tkaniny tracą na sprężystości i stają się znacznie bardziej sztywne. To samo dotyczy temperatur w jakich pierzemy. Nie wszystkie materiały dobrze znoszą wysokie temperatury i długie cykle prania. Dlatego należy się zainteresować już w momencie zakupu nowych ubrań.

Właściwe podejście do samego procesu prania ma to kluczowe znaczenie. Dlatego należy dać sobie znacznie więcej czasu na zapoznanie się z tym wszystkim, by można było podjąć właściwą decyzję. Nie od dziś wiadomo, że w ten właśnie sposób te domowe czynności staną się znacznie bardziej przyjemne w realizacji. 

Informacja prawna