Zapach do samochodu – tak zwane „choinki” to już przeszłość

Wszyscy je znamy, a niektórzy z nas wciąż kupują tak zwane „choinkowe” zapachy do samochodu. Wiemy jednak, że wystarczy kilka dni, aby aromat wydobywający się z nich, po prostu zaniknął. Dlatego chcemy nieco rozjaśnić kwestię odświeżaczy, wymienić ich rodzaje i uwzględnić kilka wskazówek, które pozwolą wydajniej korzystać z tych dodatków.

Typy zapachów do samochodu – na co możesz postawić?

Wyróżniamy kilka typów odświeżaczy samochodowych, dziś porozmawiamy o trzech z nich, najpopularniejszych, najczęściej wybieranych i przystępnych cenowo. Pierwszy z nich to puszka zapachowa, drugi w formie zawieszki, a ostatni to flakon z atomizerem.

Zapach w formie puszki

Niektórzy kierowcy rezygnują z klasycznej zawieszki na rzecz zapachowej puszki. Nie wszyscy cenią huśtanie się przedmiotu obok głowy w trakcie jazdy, w końcu może to dekoncentrować. Równie skutecznym i nieinwazyjnym sposobem na wprowadzenie do wnętrza auta przyjemnego aromatu jest właśnie puszka. Ma okrągły kształt, jest nieduża, a przy tym możesz ją umieścić dosłownie wszędzie – półka, schowek, siedzenie pasażera, podłoga. Co ważne, w puszce można regulować dawkę natężenia zapachu.

Zawiesza zapachowa

Zapach do samochodu w formie zawieszki to bez dwóch zdań wciąż najpopularniejszy wybór kierowców. Oczywiście przemawia za nim cena, jeśli na przykład wybieramy tanie choinki, ale nie o nich dziś mowa. Istnieją odświeżacze powietrza do auta w formie zawieszki w nieco innym wydaniu, między innymi w kształcie drewienka, które może być skrapiane naturalnymi perfumami. Takie połączenie sprawia, że praktycznie zawsze istnieje szansa na dopasowanie się aromatu do Twoich indywidualnych upodobań, sam decydujesz, czym go skropić, często zawieszki sprzedawane są wraz z perfumami. Takie ekskluzywne zapachy do samochodu polecamy na prezent!

Flakon zapachowy z atomizerem

Flakon zapachowy to stosunkowo nowe rozwiązanie. Z pomocą małej buteleczki z atomizerem możesz rozpylić zapach przy kratce nawiewu, ten utrzyma się około tygodnia. Takie buteleczki mają najczęściej pojemność 100 mililitrów i wystarczają na 12 do 25 aplikacji. Zalety takiego rozwiązania? Przede wszystkim krótki czas działania, dzięki czemu aromat na pewno Ci się nie znudzi. Będziesz mógł kupić kolejny flakon, a poprzedni użyć po kilku użyciach nowego i tak na zmianę.

Jaki aromat do samochodu wybrać – kilka porad

Perfumy samochodowe to świetny wybór, aby umilić sobie podróżowanie, ale i postarać się o zniwelowanie nieprzyjemnych zapachów, jeśli takowe w aucie występują. Pamiętaj jednak, że niektóre połączenia zapachowe mogą być przyczyną dekoncentracji, a nawet zawrotów i bólu głowy. Nie polecamy aromatów łączących w sobie kwiaty z orientalizmem. Zdecydowanie z kolei polecamy rozmaryn, wanilię, cytrynę czy pomarańczę, limonkę z bazylią, dziką różę z fiołkami czy zielne jabłko z truskawką i cynamonem. Wszystko, co potrafi orzeźwić i wprowadzić świeżość do wnętrza to najlepszy wybór na zapachy samochodowe!

Jak skutecznie i wydajnie używać zapachów do auta?

Wszystkie popularne zawieszki pozostaw w foliowym opakowaniu, jedynie uchyl je, aby wyjąć sznureczek. Większość osób od razu wyciąga choinkę i inne, te przez kilka dni pachną bardzo intensywnie, aby za chwilę całkowicie stracić aromat. W puszkach możesz regulować intensywność zapachu, sam więc zdecyduj, jak ma to wyglądać, najlepiej pozostawić kratki otwarte na ⅓ powierzchni. Z kolei zapachy do auta w formie atomizerów używaj, kiedy po prostu przestaniesz je odczuwać. Dobrym wyborem mogą okazać się elektroniczne zapachy samochodowe, te same decydują o częstotliwości uwalniania aromatów, choć niektórzy mogą się z tym nie zgadzać.

Informacja prawna