Zapuszczanie brody

Chcesz zapuścić brodę? Powinieneś znać kilka podstawowych zasad, które ułatwią cały proces i pozwolą na skrócenie czasu wzrostu. Co więcej, aby ostatecznie prezentowała się idealnie i nie wyglądała niechlujnie, musisz już na samym początku wdrożyć kilka zasad do swojego życia.

Modna broda

Przez dłuższy czas posiadanie zarostu przez mężczyzn postrzegane było jako przejaw niechlujstwa i zaniedbania. Jednakże z biegiem czasu ten pogląd uległ zmianie, a posiadanie brody stało się bardzo modne.

Aby jednak rzeczywiście była ozdobą, musi być zadbana i wystylizowana. Dlatego, żeby prezentowała się elegancko, warto przestrzegać pewnych zasad już na samym początku jej zapuszczania. Pierwszą z nich jest wybór odpowiedniej stylizacji, którą dobieramy na podstawie gęstości zarostu i kształtu twarzy. Konkretna stylizacja może lepiej wyglądać w zależności od powyższych czynników. Warto również wziąć pod uwagę czas wzrostu, który powinien wynosić nie mniej niż cztery tygodnie. W ich trakcie powinien pojawić się już odpowiedni zarost. To czas, który po prostu trzeba wytrwać, aby osiągnąć odpowiedni efekt.

Jak przyspieszyć czas wzrostu brody?

Przede wszystkim należy przestrzegać higieny snu, gdyż od jego jakości i długości będzie zależało, jak szybko twarz pokryje się zarostem. Włosy najszybciej rosną w czasie snu, dlatego, jeżeli zamierzasz zapuścić brodę i chcesz, by szybciej rosła, powinieneś wziąć pod uwagę odpoczynek. Dzięki niemu nie tylko poczujesz się lepiej, ale również twój zarost będzie się szybciej powiększał.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest spożywanie dużej ilości białka, które zawarte jest na przykład w mięsie, rybach, nabiale, czy w odżywkach wysokobiałkowych. Do tego warto przyjmować dużą ilość płynów, dzięki którym organizm nie tylko będzie odpowiednio nawodniony, ale również usunięte zostaną z niego toksyny.

Niezbędne akcesoria każdego brodacza

W trakcie zapuszczania zarostu nie zależy zapominać o rozczesywaniu go, co znacząco wpłynie na wzmocnienie mieszków włosów. Warto także już na samym początku zadbać o kosmetyki do pielęgnacji brody, takie jak na przykład naturalne mydła, olejki, toniki i balsamy. Gdy broda jest już nieco dłuższa, warto zainwestować w dedykowany dla niej szampon.

Nie należy także zapomnieć o specjalnych akcesoriach, pozwalających na rozczesywanie, formowanie, czy przycinanie zarostu. Już na samym początku zapuszczania brody warto wyznaczyć granicę, gdzie ma się on zakończyć. W tym celu warto zaopatrzyć się w maszynkę z trymerem, co pozwoli na szybkie dostosowanie długości włosków do naszych życzeń. Innym, niezwykle istotnym akcesorium, jest grzebień lub szczotka, dzięki którym broda będzie zawsze rozczesania i schludna.

O czym warto pamiętać na koniec?

Decydując się na zapuszczenie brody, musisz wziąć pod uwagę, że jest to proces, który wymaga determinacji i systematyczności. Na pewno będziesz musiał zadbać o odpowiednie kosmetyki i akcesoria, dzięki którym twoja broda będzie prezentowała się elegancko, a ty będziesz mógł pochwalić się swoim zarostem. Nie zapominaj, że to obecnie modna ozdoba męskiej twarzy!

Informacja prawna