Czy warto kupować zamienniki perfum?

Zamienniki perfum, to produkty, którymi interesuje się coraz większe grono klientów, również mężczyzn. Czy warto je jednak kupować i czy faktycznie są to produkty wysokiej jakości?

Zamienniki perfum, jeżeli zdecydujemy się na te naprawdę dobre, będą bardzo mało różniły się od oryginałów. Jednocześnie, nie znaczy to, że perfumy te będą pachniały gorzej – zapach może być po prostu odrobinę inny, nie znaczy jednak, że mniej przyjemny. Znajdą się nawet osoby, którym zamienniki i ich zapach będą pasować bardziej, niż oryginalne wersje danych zapachów.

Sama produkcja zamienników perfum niczym nie różnić się od perfum oryginalnych.

Jak powstają zamienniki perfum?

Sam proces technologiczny powstawania zamienników wygląda dokładnie tak samo, jak w przypadku oryginalnych perfum. Żeby mogły one jednak powstać, najpierw firma odpowiedzialna za zamienniki zatrudnia specjalistę, którego zadaniem jest rozpracowanie oryginalnego zapachu, a następnie przygotowanie takiej kompozycji, aby była ona jak najbardziej podobna – często ciężko stworzyć perfumy identyczne, jednak bardzo podobne są w zasięgu wielu takich osób. Z tego właśnie powodu perfumy różnią się od oryginałów.

Podczas produkcji wykorzystywane są takie same albo bardzo podobne składniki, nie możemy więc uważać, że tylko oryginały składając się z tych wysokiej jakość. Różnica czasem istnieje w ilości użytych utrwalaczy – to od nich zależy to, jak długą trwałość będzie miał dany zapach. Wielu producentów zamienników perfum jednak na nich nie oszczędza, dzięki czemu zamienniki perfum oferują nam podobną lub taką samą trwałość, jak perfumy oryginalne.

Skąd bierze się niska cena zamienników perfum?

Wiele osób uważa, że zamienniki perfum są gorsze tylko dlatego, że są tańsze. Nie jest to jednak prawda. Każdy klient powinien zdawać sobie sprawę z tego, że wysokie ceny perfum wcale nie wynikają z ich ogromnej jakości, oryginalności zapachów czy ze znacznie wyższej jakości składników użytych do ich produkcji.

Zacznijmy od samych marek – jeżeli stawiamy na marki premium, to wiadome jest, że ich produkty muszą kosztować. Z tego też powodu ich perfumy muszą być drogie, chociażby dlatego, że kupując je, kupujemy prestiż ich posiadania. Jest tutaj podobnie, jak w przypadku wielu ubrań – po prostu płacimy za nazwę marki na produkcie. I chociaż często wiąże się to z naprawdę dobrą jakością tych produktów, nie znaczy to, że są one 5 razy lepsze od 5 razy tańszych zamienników.

Kolejnym, bardzo ważnym czynnikiem, który wpływa na koszty poszczególnych, oryginalnych perfum, to ceny marketingu i promocji. Szacuje się, że nawet 35-40% ceny każdego flakonu to właśnie ich koszty! Nie może to jednak dziwić, w końcu w medialnych kampaniach widzimy gwiazdy światowego formatu, a wiele z nich swoim nazwiskiem sygnuje poszczególne perfumy. To musi kosztować. Do tego plakaty, reklamy w internecie, reklamy outdoor – jest ich wiele i są naprawdę wszędzie, to również koszty, które ostatecznie ponosimy my – klienci.

Nie można zapominać również o kosztach opakowania, w tym również flakonu – jego produkcja oraz sam projekt również muszą kosztować. W tym przypadku widać, gdzie oszczędzają zamienniki perfum i ich producenci – często oferują oni swoje różne produkty w takich samych flakonach i opakowaniach, a różnią się tylko ich nazwy. Sprawia to, że ich produkty mogą być tańsze. I chociaż piękne flakony cieszą oczy klientów, dla wielu najważniejszy jest zapach.

Jak wybrać zamienniki perfum męskich?

Często, gdy kupujemy perfumy męskie francuskie, nie wiemy jak je wybrać. Oczywiste jest, że powinniśmy szukać perfum, które odpowiadają tym, które sami lubimy. Jeżeli takich nie ma, szukajmy odpowiedników perfum, które są podobne do tych, które lubimy. To na pewno się uda!

Dodatkowo warto zwracać uwagę na to, czy poszczególne perfumy męskie są wodą toaletową, czy wodą perfumowaną. Ta druga zawiera znacznie więcej olejków eterycznych, dzięki czemu zapach ten będzie prawdopodobnie bardziej intensywny, a na pewno inny. Wady toaletowe zawierają około 10% olejków eterycznych, a wody perfumowane – około 19%, czyli niemal dwa razy więcej! Warto pamiętać, że możemy trafić również na wody kolońskie, jednak ich warto unikać, ponieważ zawartość olejków eterycznych wynosi w nich około 5%.

Czy warto kupować zamienniki perfum męskich?

Zdecydowanie tak. To idealne propozycja dla wielu klientów, zwłaszcza takich, którzy nie chcą płacić wysokich kwot za oryginalne perfumy męskie, nie potrzebują otrzymania perfum w wyjątkowym flakonie czy w końcu takich, którzy nie boją się bardzo subtelnych różnic w zapachach, których wiele osób nawet nie zauważa, co potwierdzają liczne sondy, zwłaszcza wśród standardowych użytkowników perfum, którzy nie są ich znawcami.

Zamienniki perfum to również znakomita opcja dla tych, którzy lubią eksperymentować. W końcu dzięki zdecydowanie się na zamienniki nie płacą oni za flakon kilkuset, a jedynie kilkadziesiąt złotych. Sprawia to, że łatwiej jest sprawdzić nowy zapach, i to bez wizyty w perfumerii. Jeżeli się spodoba – super, jeżeli nie, nie będzie nam szkoda wydanych pieniędzy.

Nie może więc dziwić, że coraz więcej mężczyzn decyduje się na zamienniki – to idealny kompromis pomiędzy pięknym zapachem a naprawdę okazyjnymi cenami. Dodatkowo nie przepłacamy za markę, czego wielu mężczyzn po prostu nie lubi.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
Informacja prawna